Problem z wlaczeniem laptopa lenovo g580

Witam. Mój problem z laptopem lenovo g580 polega na tym iż proces uruchamiania systemu poprzestaje na ciągłym wyświetlaniu komunikatu " trwa uruchamianie systemu". Jednak były przypadki w których system włączył się po ponad 30 minutach, po czym zawiesił się. Próbowałem przeinstalować system - po ustawieniu bootowania na cd i próbie jej odczytu wyświetla się calkowicie czarny ekran. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Spróbuj podczas startu laptopa uruchomić tzw. boot menu klawiszem F12 i wybierz start z CD-ROM jeśli zamierzasz przeinstalować system.

A wyjmij dysk i sprawdź, czy jest normalna procedura POST i możesz wejść do biosu.

Nagraj gdzieś płytę z programem memtest86 i włącz bez dysku - ma przejść dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów?

Laptop ile ma lat?

Laptop ma ponad 3 lata.Spróbowałem bootowac przy użyciu boot menu - bez rezultatu, jedyne co się pojawiło to : "odzyskiwanie po błędzie systemu Windows ". Następnie wyjąłem dysk i udalo mi się wejść do biosa bez żadnych trudności.

Podepnij ten dysk pod stacjonarkę jak zwykły dysk sata i go sprawdź, bo może padł.

Tu wklej screen - jak da radę całego smart tego dysku - program obojętny.

Podłączyłem drugi dysk i nadal nie mogę uruchomić bootowania. Tzn., że to nie wina dysku? P

Co to za dysk? pusty? z systemem? sprawny?

Nagraj płytę DVD z systemem i uruchom instalację.

Dysk oczywiście sprawny, pusty chyba nie, bo wyjąłem go ze starego laptopa. Nie oczekiwałem, że system wcześniej zainstalowany na tym dysku działałby na moim laptopie. Podejrzewałem uszkodzenie dysku, wiec myślałem że jesli podłączę drugi i na nim zainstaluje system to będę miał pewność czy była to wina dysku. Okazało się, że na tym drugim się nie da również zbootowac płyty z systemem. Wyciągnąłem wniosek, że nie dysk a coś innego go " boli"

Może źle nagrane DVD z systemem?

Dysk wyjęty.

Program memtest86 i dwa pełne przebiegi - ma być zero błędów.