Problem z właczeniem laptopa:(

Przedwczoraj włączyłem laptopa i było wszystko ok, oprócz że raz nie chciał mi się zaktualizować baza wirusów w avira

. Gdy po 3 godz. chciałem wyłączyć laptopa to zzapierwszym razem nie chciał się wyłączyć a za drugim razem wyskoczyło że Windows kończy prace mej aviry. Wyłączył się.

Wieczorkiem włanczam go i co?? Po 1min czarnego obrazu pokazało się logo acera i nic już dalej nie drgnęło. Zresetowałem go i przy kolejnym włączeniu to samo… Wyjąłem baterie i odpaliłem kompa. O dziwo System uruchomił się idealnie. Sprawdziłem czy sytuacja nie powtórzy się przy kolejnym włanczaniu-nie powtórzyła się. Ale dziś rano włanczam i znowu ten sam problem… A przecież od tamtego feralnego zdazenia zprzedwczoraj odpalałem z 6 razy kompa i było OK???

Czym może być problem??? Dodam, że czasami mi się zawiesza WMPlayer.

Zobacz w podglądzie zdarzeń, czy są jakieś błędy na zakładkach i aplikacje i system.

Można również trochę pobrnąć w kierunku tego avira.

Instalowałeś go i problem zaczął się po jego instalacji czy nie?

Jakimś spybotem, sprawdź system pod obecność szkodników.

Piszesz również, że za pierwszym razem komputer nie chciał sie wyłączyć, co przez to masz na myśli ?

…i te 6 razy to było ciągle na wyciągniętej baterii?Ustawiałeś Optymalne(czy tam deflautowe) ustawienia w BIOS’ie?

Avire mam od 5 miesięcy wiec napewno nie przy jej instalacji. Te 6 razy normalnie odpalałęm z włożoną baterią i pod zasilaniem przez zasilacz.

Ja tam w biosie nic nie robiłem bo po prostu się nie znam na tematyce BIOSa

No a mówiłeś że go resetowałeś?Czyli coś musisz się znać.

Tutaj masz bardzo prosto wyłożone podstawy BIOS’u.

Z tym resetowaniem to źle powiedziałem po prostu wyłączyłem kompa naciskając dłużej przycisk którym się włącza komputer… :slight_smile: zrobiłem skan Kasperskim i nic nie wykrył :o

Wejdź do BIOS’u i załaduj ustawienia domyślne lub optymalne(deflaut/optimized), jak nazwane to zleży od rodzaju BIOS’u.