Problem z włączeniem laptopa

Witam

O dwóch lat mam laptopa HP pavilion dv 9000. Do tej pory działał bez zarzutu, ale dzisiaj już się nie właczył. Po naciśnięciu przycisku power zaczyna dziwnie prychać. Międzyczasie wyskakuje ekran ładowania (ten w którym moge wejsc do biosu). Po kilku sekundach komputer się restartuje i tak w kółko macieju. Próbowałem bootować z płyt ‘recovery’, ale wyskakuje info ‘no hard disk drive’ i przerywa wszelką pracę.

Czy ktoś ma pomysł jak temu zaradzić oraz co to za awaria w ogóle może być?

PS: Nie wiem czy to odpowiedni dział do tego tematu. Jeśli nie to proszę moderatora o pprzeniesienie, a nie usuwanie.

Witam, Ja właśnie uporałem się z takimi objawami w hp compaq nx6310. Wentylator procesora był unieruchomiony przez kłęby kurzu, dodatkowo przedmuchałem sprężonym powietrzem czujnik temp. przy procku.

Jak narazie działa ponad dwie godz i się nie resetuje. Wcześniej nawet w BIOSIe jak chwilke pochodził to się wyłączał.

Żeby dostać się do środka znajdź pod spodem dwie śrubki z rysunkiem klawiatury, odkręć, zwolnij zaczepy na klawiaturze jesli są i zdejmij klawiaturę.

Pozdr.

Dokładnie taki sam problem czy podobny? Próbowałeś startować z płyty i wyskakiwało Ci info o braku dysku twardego?

Napisz jeszcze coś więcej jak się tam dostać. Znalazłem tylko jedną śrubę z rysunkiem klawiatury. Jak ją odkręce to co robić? Nie wiem o jakie zaczepy chodzi. Mam zdjmiować klawiaturę? A nie dolną obudowę?

Akurat tego niesprawdzałem co się bedzie działo po włożeniu płyty. Resetował się po paru sekundach, więc szukałem po kolei, wyjmowałem dysk, napęd dvd, pamieć. Jak zobaczyłem wentylator to odpowiedź już była gotowa.

Problemem na początku jest rozkręcenie laptopa, ale z instrukcją i odrobiną cierpliwości napewno sie uda.

Tu jest manual jak go rozkręcić

http://www.notebookforum.at/Notebookfor … dv9000.pdf

Zdjąłem klawiaturę, ale trudno mi się dostać do wentylatora od tej strony… ;]

Z drugiej strony wyjąłem dysk i jak próbuje uruchomić wówczas komputer tu już tak nie chrumka jak wcześniej.