Problem z włączeniem sie laptopa COMPAQ Evo N600c

Witam. Znajoma ma problem z laptopem. Gdy włączymy laptopa to pokazuje sie ekran główny “COMPAQ” i za 1-2sekundy wyłancza sie. i tak w kółko :confused: Prosiłbym o pomoc. Aha Konfiguracja laptopa nie jest mi znana.

Bateria naładowana?? Uważam że laptopik nie dostaje zasilania i korzysta z wyczerpanej baterii. Jeśli na gwarancji to reklamuj go.

Bateria jest naładowana ponieważ gdy wyciągnę ją to na odwrocie jest miernik naładowania baterii i pokazuje że jest 100%. Po podłączeniu laptopa pod zasilacz tez dzieją sie takie żeczy :confused:

A jak włączysz laptop bez baterii, na samym zasilaczu?

Próbowałem.- nic.

Chodzi mi o to, czy laptop w ogóle się włącza na samym zasilaczu (nawet na tą 1-2 sekundy)?

nie dochodzi do włączenia

Czyli PrzeMaxeK , miał raczej racje. Bateria nie ładuje się. Prawdopodobnie uszkodzony jest zasilacz (może coś z kablem, wtykiem). Jeżeli świeci się jakaś dioda, wskazująca podłączenie zasilania, to problem leży w samym laptopie. Myślę, że lepiej jest oddać laptop do serwisu lub sprawdzić na innym zasilaczu, np w sklepie, w którym kupiony był owy laptop.

sprawdziłem na innych zasilaczach (dokładnie na 5) i jest tak samo. Tylko ekran COMPAQ i plum wyłancza sie. Ten laptop ma już czasy świetności za sobą, jakieś 3-4 lata ma.

Alu to raczej nie chodzi o zasilacz, tylko o styki łączące baterię z wejściem do ładowania. Rozważać to my tutaj możemy ale nie widząc sprzętu pozostaje oddanie go do jakiegoś serwisu, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły…