Problem z włączeniem systemu Windows XP


(Tosioo5) #1

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowym użytkowniekiem i jest to mój pierwszy post ale po prostu szukam fachowej pomocy.

Otóż mój problem polega na tym, że nie włącza mi się system Windows XP Home Ediotion. A wygląda to dokładnie tak:

  • na ekranie pojawia mi się pierwszy obrazek -taki jak zawsze czyli jest ok

  • później drugi obrazek który też się zawsze pojawia (przepraszam ale nie znam ich fachowych nazw)

  • no i w końcu powinien mi się pojawić obraz z ładowaniem systemu Windows XP ale problem polega na tym, że On nie pojawia mi się tylko na 0.5 sekundy czarny obraz i od razu mi restartuje kompa i tak w kółko.

Muszę potkreślić, że działa mi tryb awaryjny i tryb awaryjny z obsługą sieci ( trzeciego nie sprawdzałem)

Próbowałem już przywracania systemu ale nic nie dało.

Próbowałem też zainstalować antywirusa Kaspersky ale też nie dałem rady tego zrobić więc zrobiłem skan online na stronie: http://www.mks.com.pl/skaner/

i niestety nie wykryło mi żadnych wirusów. Prosiłbym o pomoc co zrobić, czy konieczne jest reinstal systemu Windows XP ?

Piszę tu ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam ! : )


(Grosjean) #2

Nie podałeś jaki masz sprzęt oraz co może być istotne ile ma lat.

Na twoim miejscu przeskanowałbym system jakimś programem z płyty lub pendriva (nawet tym :http://windows.microsoft.com/en-US/windows/what-is-windows-defender-offline). Jeżeli po skanowaniu wszystko jest ok, a system się nie uruchamia, to zbadałbym dysk twardy pod kątem błędów ( np za pomocą HD tune). Jeżeli badanie dysku nic nie wykryje, to masz Windowsa XP i możesz wykonać instalację nakładkową nie tracąc żadnych danych, ani programów.


(Piotrkijak) #3

Ściągnij sobie w awaryjnym z obsługą sieci doktor web curelt i zrób pełne skanowanie, bo wychodzi na to, że masz jakiegoś syfa, który uniemożliwia rozruch systemu i przydałoby się też przeskanować system pod kątem rootkitów. Jeżeli będzie czysto, to zabootuj płytkę z XP, po załadowaniu plików wciśnij enter, F8, a potem r w celu przeprowadzenia naprawy systemu.

Dodane 16.12.2011 (Pt) 0:17

Jeżeli chodzi o skaner wykrywający rootkity, to możesz sobie pobrać coś stąd: http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … topic=20.0