Probłem z Włączeniem Windowsa XP

Witam

Mam dość “specyficzny” problem a mianowicie gdy włanczam komputer. Pokazują mi się "obrazy " takie jakie powinny mi się pokazywać przy uruchomianiu komputera do momentu kiedy ma mi się pokazać ekran ładowania Windowsa… W tym momencie obraz monitora staje się czarny i nic nie można zrobić. Nie działa myszka ani klawiatura, a komputer w ogóle nie reaguje. I tu mam pytania skierowane do was

  1. Co to może być

  2. Czy da się odzyskać dane z dysku twardego (jeżeli to coś poważnego lub nie [i jak można by je ewentualnie odzyskać])

Przypomniałem sobie że przed wystąpieniem takich objawów(2-1 dzień przed pojawieniem się problemu). Komputer czasami, nie zawsze, ale potrafił złapać porządną zawieche którą ratował tylko restart komputera.

Czy moja sytuacja może być spowodowana zainfekowaniem komputera czy problem może tkwić w bardziej poważnej rzeczy czy odwrotnie, błahej?

Wdzięcznym byłbym za każdą pomocną odpowiedz !

Z tego co wnioskuje komputer musi być nieźle zainfekowany skoro już jest w takim stanie proponował bym ci pobranie Hiren’s Boot CD najlepiej w wersji PL i tam jest system XP w wersji mega okrojonej możesz z jego poziomu skopiować sobie ważne pliki na np.pendrive’a a potem jak sobie skopiujesz sformatować dysk i zainstalować winde na nowo i dobrze się zabezpieczyć w Firewalla oraz Antywirusa

A czy mógłbym urzyć mojego laptopa jako dysku zewnętrznego, bo obawiam się że pliki które mi są potrzebne mają grupo ponad 50 GB ?

Jeśli dobrze cie rozumiem to chodzi ci o to czy mógłbyś podłączyć pc do laptopa i skopiować pliki ?? Czy skopiować pliki na coś i potem do laptopa bo jeśli to masz na mysli to tak .Najlepiej jeśli miałbyś jakiś dysk zewnętrzny usb i na niego skopiował pliki i wykonał formata lub jeśli masz jakąś skrzynkę PC albo inny dysk to podłączyć ten drugi dysk na niego zainstalować system po kopiować pliki z tamtego dysku na ten drugi wyciągnąć ten dysk z danymi uratowanymi i sformatować doszczętnie pierwszy dysk.Jeśli dobrze pamiętam Hiren’s Boot ma wiele narzędzi naprawczych dysku i programów antywirusowych tam powinien znajdować się ComboFix on przeskanuje ci dysk i pousuwa wirusy jeśli dysk będzie mocno zainfekowany program będzie działał przez dłuższy czas jeśli usunie z powodzeniem wirusy powinno się obejść bez formatowania dysku.