Problem z włamywaniem na skrzynkę gmail

Witam wszystkich, mam problem

Otóż mój kolega włamuje mi sie notorycznie na skrzynkę gmaila bezszczelnie czytając moje wiadomości, rozsyłając jakieś śmiecie do moich znajomych ect. I najczęściej daje mi znać że “kopał” w taki sposób że wysyła z mojej skrzynki wiadomość na moją skrzynke i się podpisuje… Bardzo mnie to irytuje:( że wszystko może z nią zrobić. Moje pytanie brzmi:

1W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyćswoje dane znajdujące się na skrzynce i wogóle żeby być bezpiecznym w necie

  1. Czy tak samo on może przeszukiwać dysk mojego kompa??

  2. Czy niżej wymieniony soft jest skuteczny daje dobrą ochronę? (bo dawniej myslałem ze tak ale teraz to sam nie wiem :?)

Ps. Używam Zone Alarm Personal, AVK 2005, Spy-Boota, Ad-aware Peorsonal, przeglądarka Firefox 1.03, typ połączenia z netem - DSL, System Ms Windows XP + SP1

Dzięki za odp

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zmiana hasła i opowiedzi na pytanie na jakieś trudne.

Widzisz tylko problem z tym żę on włamuje siez innego kompa i jakośwysępił 1raz to hasło, nie wierze że zgadł bo jest to zacieżkie hasło do odgadnięcie,

A pozatym hasło zmieniłem i nadal się włamuje… :frowning:

w haśle wprowadzic najlepiej:

znaki specjalne

duze i male litery

cyfry

haslo najlepiej jak najdłuzsze…ale bez przesady zebys potem sam nie musial prosic kumpla o wlam na skrzynke :wink:

No to jak znasz tego kolege to ja bym na Twoim miejscu z nim pogadał. A jeżeli jest bałwan to trzeba mu dać w łeb :slight_smile:

tak jak mówi Sebastian, albo sprawdzić czy nie zainstalował Ci czasem KeyLoggera :]

hehe już go przekonałem, tylko widzicie martwi mnie to że jak on wyciągnął to hasło które ma w sobie cyfry, i znaki szczególne i składa sie z 8znaków, to przecież inni też cos takiego mogązrobić…

Jak więc zabezpieczyć sie? i czy takie zabezpieczenbie istnieje wogóle?

w firefoxie ma ż menadżera haseł jeśli korzystasz z niego to może to twój kolega wykorzystał (choć nie wiem jak ) ale jeśli zmienisz hasło to wyczyść historię i autouzupełnienie, a jeśli możesz to i adres ip poza tym używaj SP2 i szyfrowanego połączenia z siecią

jest takie coś co się nazywa Brute Force, w zależności od mocy kompa i długości hasła można zdobyć hasło w przeciągu kilku godzin/dni :wink:

O to rozumie, jakies konkrety. To teraz jeszcze jedno… da się jakoś przed tym ustrzec oprócz używania długiego i skomplikowanego hasła :wink:

Ps. Dzięki za wszystkie odp i info