Problem z właściwym podłączeniem kabelków na płycie głównej

Witam

Mam problem z właściwym podłączeniem przycisku włączającego, resetującego, itd. z płytą główną. Wydaje mi się że robię to właściwie, ale za każdym razem po załączeniu kompa pojawia się krótki sygnał dźwiękowy (właściwie chyba cztery krótkie sygnały), wiatraki pracują, a na monitorze pusto… :frowning: Wszystkie napędy odłączone, monitor jest ok bo sprawdzałem na innym komputerze. Pozostałe kable na 100% właściwie podłączone, jedynie do tych mam wątpliwości.

Fragment instrukcji:

aee84d84bc99b2a5m.jpg

Kabelki:

e54f8e23d5851db7m.jpg

Pozdrawiam.

Co do podłączenia - biały kabel we wtyczce oznacza -, kolorowy + (chyba że oznaczenia na wtyczkach mówią inaczej). Kierując się tym nie możesz źle podłączyć. A co do dźwięków, zajrzyj może do manuala płyty? Być może jakiś podzespół uległ awarii albo jest niekompatybilny (podaj dla pewności pełną specyfikację).

Wyjmij kartę graficzną i zamontuj jeszcze raz.

Na podstawie plusów i minusów mam poprawnie podłączone PLED+, PLED-, HDLED+, oraz HDLED-. POWER SW i RESET SW wsadzam na różne kombinacje, ale nie działa.

Nie ma karty graficznej, jest zintegrowana.

:frowning:

W tej płycie jest BIOS firmy AMI. Jeśli słyszysz 4 krótkie piski oznaczają błąd zegara systemowego a jeśli 1 dłuższy i 3 krótsze to oznacza błąd lub brak karty graficznej.

Wyjmij i wsadź z powrotem pamięci ram,

to nie wina kabli , jak są prawidłowo wsadzone.

Patrząc na rysunek gniazda, górny szereg kabli od lewej : POWERLED+, POWERLED-, POWER SW (pozycja obojętna)

dolny szereg kabli od lewej : HDDLED poziomo (czerwony kabelek z lewej), RESET SW (pozycja obojętna).

Jeśli któryś z LEDów się nie świeci, to ich wtyczki odwrócić miejscami. Według objawów, to jednak chyba nie wina podłączenia kabelków, ale karty graficznej (zasilanie, włączenie w BIOSie). Podaj, co to za płyta główna?

No więc tak: wsadziłem ponownie RAM-y, kable podłączyłem zgodnie z zaleceniem Poraja (zresztą już wiele razy wcześniej tak podłączałem). W dalszym ciągu cztery krótkie sygnały a na ekranie pustka.

Płyta główna: ASRock H61M-HVS

Procesor: Intel Core i3-2130 3.40GHz

RAM: Patriot DDR3 (8GB (2x4GB kit) 1333MHz) CL9 Retail (PSD38G1333KH)

Nowy komputer… :frowning:

DaFaq ?

Weź no wywal z banków obie pamięci i sprawdź je w konfiguracji pojedynczej w każdym slocie.

4 short :: System timer failure :: The system clock/timer IC has failed or there is a memory error in the first bank of memory

1 long, 3 short :: Memory test failure :: A fault has been detected in memory above 64KB

Można jeszcze wejść w BIOSie (UEFI) w zakładkę Exit Screen, wybrać i potwierdzić pozycję Load UEFI Defaults (potwierdzić zmianę) i zrestartować komputer, jeśli powyższe nie pomoże.

HA HA! Zrobiłem tak, i okazało się że jedna pamięć jest zepsuta :smiley: Dzięki! :smiley:

Dodane 28.09.2012 (Pt) 17:06

Mam jeszcze jedno pytanie: komputer załącza się poprawnie z tą dobrą kością, ale również są krótkie sygnały przy uruchamianiu, tym razem pięć. To jest normalne?