Problem z wml.exe, TrojanDownloader.xl i Windows registry


(Audioslavefan) #1

Problem z wml.exe, TrojanDownloader.xl i Windows registry... systematycznie co jakieś 15-20 minut pojawia się na ekranie monitora jedna z trzech informacji o zagrożeniu spowodowanym albo jakimś plikiem wml.exe albo TrojanDownloader.xs albo jakiś błąd krytyczny w Windows registry, a wszystko sprowadza się do tego że mogę to zlikwidować instalując jeden z programów, który jest do kupienia na stronie http://antispyware-reviews.biz/?wmid=46 ... R3n1c2Bg8A Używam antywirusa avast! a teraz dodatkowo zainstalowałem skaner ArcaMicroScan 2008.04.04 ale to nie pomaga. Podobne wątki już się pojawiły, ale jestem laikiem i przyznam, że mam problem ze zrozumieniem ich treści, tzn. wiem już jak zrobić log za pomocą programu HijackThis oto on http://wklej.org/id/57d44f5e82 , ale nie wiem co dalej? Co mam usunąć, jak i za pomocą czego? Proszę o pomoc i o to, żeby wyjaśnić to najprościej jak się da :glupek2: Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.


(huber2t) #2

fix w hijackthis

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\WINDOWS\system32\ajspcvct.exe

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe)

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Powinno się rozpocząć usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po restarcie usuń ręcznie folder C: \Qoobox


(Audioslavefan) #3

Ok, zrobiłem to co huber2t napisał (dzięki bardzo), to mi wyszło http://wklej.org/id/4be698ec4b. Czy coś jeszcze muszę zrobić???


(Leon$) #4

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

Pobierz program SDFix


(Audioslavefan) #5

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc zarówno huber2t jak i Leon$. Mam jednak pytanie, bo już po tej pierwszej operacji zaleconej przez huber2t wszystko działa poprawnie, tzn. nic się nie wyświetla, więc czy są potrzebne dalsze “porządki”, które zalecił Leon$? Czy fakt, że na razie nic się nie dzieje wcale nie oznacza, że wszystko jest ok???


(huber2t) #6

Tak są potrzebne bo tak jak na dysku jest syf tak i w rejestrze są niechciane wpisy


(lazikar) #7

Proszę nie podpinać sie pod temat.

Wszystkie posty Kosz


(Audioslavefan) #8

Czy mogę prosić admina o wyjaśnienie o co mu dokładnie chodziło i do kogo jego prośba jest kierowana? Niestety, ale nie rozumiem, więc proszę o rzeczowe wyjaśnienie. Dziękuję.


(Gutek) #9

Administartor był łagodny, ale ja nie będę - Zmiana zasad wklejania logów na forum - viewtopic.php?f=16&t=213350

lazikar napisał ten post do osoby, która się podczepiła pod temat.


(Audioslavefan) #10

Chciałbym się zapytać administratorów, czy teraz już moje posty są ok? Zastosowałem się do tego co napisano na stronie viewtopic.php?f=16&t=213350 Za kłopot przepraszam. Chciałbym też wiedzieć, czy i co muszę zrobić, jak temat, jak dla mnie, jest już zamknięty, bo wszystko działa itd. Czy mam coś napisać, albo zrobić na końcu?


(Leon$) #11

Jeśli zrobiłeś co podałem i Kasperski wykazał że nie ma wirusów

to już nic nie musisz robić

:slight_smile: