Problem z wolnym działaniem Lenovo Yoga 3 Pro

Kupiłem niedawno nowy sprzęt: Lenovo Yoga 3 Pro w najlepszej konfiguracji

Mam problem z bardzo wolnym działaniem, używam tylko samej przeglądarki i ona potrafi “zjeść” 100% zasobów procesora. Zwykły FB, Allegro, Youtube… Nie ważne czy to Firefox, Opera, Chrome…

Wgrałem najnowsze aktualizację, nie mam dodatkowych programów. aplikacji do przeglądarek,  które by go obciążały. Usunięte dodatki itp.

Czym może być problem? WIndows 10

Może jakaś wadliwa partia?

 

 

98 procesów ? To ma działać płynnie ?

Mój laptop z Windowsem 10(AMD A4-5000, 6GB RAM-1333MHZ) w stanie spoczynku(po zamknięciu wszystkich okien) pokazuje obciążenie procesora 1-3%.

To, że twój pożera tyle mocy to kwestia konfiguracji.

Trzeba wyłączyć WindowsDefendera, wywalić aplikacje producenta(Lenovo), wyłączyć inne zbędne procesy, zdefragmentować dysk twardy.

Jako antywirusa mam BitDefendera w wersji Free ale i tak prawie cały czas jest wyłączony aby nie obciążał systemu…

 

 

dane_procesy.thumb.png.2c69d281701ad9ca5

To urządzenie nawet w najmocniejszej konfiguracji jest mało wydajne. Na DB swojego czasu była recenzja tego urządzenia.

To jest goły system + 2/3 programy w tym przeglądarki internetowe i domyślne procesy.

Wyłączyłem wszystko co niepotrzebne, zawsze przeglądarka internetowa zabiera tyle procesora . Wydaje mi się że to ewidentny problem samego sprzętu i jego konfiguracji ?

Może ma ktoś tutaj YOGE i porówna?