Problem z Worldem 2007

Witam Was,

Mam ogromny problem, a mianowicie mam bardzo ważny tekst, który został napisany przez moją znajomą w najnowszym Worldzie 2007. I jest taka sytuacja, że tylko jej komputer odczytuje ten teks normalnie a jeżeli się przezuci ten tekst w różnych formach (przez maila, nagrywając go na płytę cd, za pomocą pen drivea) na inny komputer to wychodzi coś takiego:

¬“ĎJÄ0 Ćď‚ď ćnÓ®şlş öŞő Ňvú›¤$łjßޡ°Ű…őŇK`ľďűÍ0ŮíL’ľĐ‡ÖY I @[¸˛µµ‚Źěőî D mKÝ9‹

°OoovoŘiâGˇiű ŘĹ Q˙,e( 4:D®GË7•óF —ľ–˝.>uŤrÇ[éç ^xŠC©Ŕ¬Ę{ ŮĐsň˙Ţ®ŞÚ _\q4héJ„HÄť öÔľFRpR"ć y ał* Ďp ëĄřdÍx{49zžÁDp–– ¶kB ŻN c)Ç3Ybx\“ˇr–2ťw3Žł´ ń°&Ä7ćďVr&ž@äĹoK ˙˙ PK ! †ŹN ­ ĺ word/document.xmlě]Ën É’Ý 0˙PŕĘ dJ˛ÜîľşWjȲŰăk•[}ÇÓŢ «RT± IÔĂĺŞŐ ŃĆ|Ŕ¬ ŢĚ?xwáŐXú‘ů’9 ™Y,J”› ő ét M±XŚ8q"âo?ľŹ#çťHł@&;ťÍîFÇ ‰‘ý éďtţńú§{?tś,w ߍd"v:•Č:?îţëżü­ÜöĄWÄ"É ś"ɶßá×ă<-nŻŻgޱݬ+‡"ÁŹG2ŤÝ _Óţzě¦a1ĽçÉxčćA/‚ĽZżż±ń°ŁO#w:EšlëSÜ‹ /•™<Ęémyt xB#Ňi®«Ž|¬o™Ż¸žŠ ÷ “ě8 fćlńeφG<6’y÷µ‡x Gfżr8ÍŐüÔ-1 q¤n»”©?LĄ’˛[¬«¬›3nn|íÚú Ň)š#¦ą…ńkš;‰Ý iNCŇqfü›ÁëbđÖŐµ×éTŁÁ»Ř…,ő¤_ŃçĐ)•!‹ţáNgccëŃćĆĂ­ŽŮt€ŢŘŘßzđhoŻŮřX ąE”źßý µ‰Ď|ŇG ř˛Ü—IžĘhť6dC×ĂkÄE˘€ aë!¦€úrXDŘŕ ąěđ® ?ĽsŁťNOb¬y[ŞN›ţ„SfřŮÍĽ ŘéĽb‘9/Eé ĘŘĹK*•Ź÷’lÂ/|– ˙?ŕ˙Źn/őP]’«Íµď?0[öé‚Ľ“Ú¶ŽwG•Ďˇľ-ěŔŻsěÝŃc_ĺ}ĎÇĺvľű&ž z ׉d?ČňĘ« × J? }×Ie]Ę,®ół<ýŚ_Ę,tk÷äż żtťXú" Űôč9ż ý xäÍKhI„Ů4ö^ĚĆąe*)bőţč]„łň m¨aĂoĎ|łm“¶áž› FŻň Ąqt ‹/óß+I‹O×ÉSׯĽjTVX[ΩÖć-ś›Seóßk#H,# ÉrQ¤hôh3( –ťH•ÎZ¬ĹÂČ }ŢŽ~_Ń

«Ŕ,cëâbÚ

‡_>Á€;ŕÄÁɬ~]9ˇ± â`˘ţÎ{ =

To jest kawałek tekstu :frowning:

Proszę Was o pomoc! Moja znajoma wezwała informatyka i on powiedział, że pierwszy raz się z czymś takim spotkał.

Może ma cos ustawione w worldzie?

Spróbuj zapisać ten tekst jako plik .doc (format worda 2003), może coś pomoże.

Jak masz office 2003 lub starszy to zainstaluj Office Compatibilty Pack 3.0 (dostępny na Vortalu) i powinno być ok. A jeśli masz OpenOffice no to nic nie poradzę. żeby otwierać i edytować pliki z rozszerzeniami .docx, .xlsx, trzeba mieć MS Office 2007 lub jakiś MS Office (XP, 2003) razem z Office Compatibilty Pack 3.0.A jeżeli chcesz otwierać tylko do odczytu to możesz ściągnąć za darmo Word Viewer, Excel Viewer + Office Compatibilty Pack 3.0.Pozdrawiam.

Znajoma i ja mamy Office 2007

A za pomocą WordPada się nie da otworzyć?

Niestety też nie, również są jakieś znaczki :frowning:

A próbowałeś zapisać plik jako .doc a nie .docx i wtedy go otworzyć (lub na odwrót)?

Tak już też robiłem, chyba zostało tylko jedno rozwiązanie, aby moja znajoma przepisała cały tekst na innym komputerze.

A po co ?

Wyślij to na http://www.zamzar.com/

Ustaw konwersję do dokumentu typu doc

Na maila dostaniesz linka do ściągnięcia

przekonwertowanego tekstu

BTW.

Proszę zmienić tytuł na konkretny

oraz poprawić błędy w poście