Problem z WPA2-PSK w Windows XP

Witam!

Wczoraj zainstalowałem sobie na laptopie Windows XP, zainstalowałem wszystkie sterowniki itd. i teraz mam problem z internetem… Posiadam router TP=LINK TL-WR340G i gdy podłączam go kablem sieciowym - internet bez żadnych problemów jest, ale gdy próbuję podłączyć się do niego bezprzewodowo - klikam na połączenia bezprzewodowe - znajduje kilka sieci w tym moją - oczywiście klikam na nią, łączy się przez kilka sekund i po chwili wyświetla błąd, że nie można połączyć się z siecią … - wtedy router ma włączoną ochronę hasłem na sieć bezprzewodową (WPA2-PSK). ALE gdy wyłączę zabezpieczenie hasłem sieci bezprzewodowej - odrazu laptop się podłącza bezprzewodowo do routera i internet działa…

Czy jest jakiś sposób, żeby XP mógł łączyć się z sieciami zabezpieczonymi hasłem WPA2-PSK?

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

Najprawdopodobniej twoja karta sieciowa w laptopie nie obsługuje szyfrowania WPA2. Ustaw szyfrowanie na WPA i wtedy spróbuj się połączyć.

Ale wcześniej jak miałem Windows 7 to wszystko działało w 100% na takiej samej konfiguracji routera (WPA2-PSK)

A tego XP-ka masz z którym SP? Bo jeżeli nie masz SP3, to o WPA2 zapomnij.

Dodane 07.11.2010 (N) 10:05

pcziomal , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

SP2 :frowning: - nie ma innej opcji niż SP3 ?

Nie, nie ma. Dopiero SP3 wprowadza obsługę WPA2 do Windowsa XP.

Czyli wystarczy zaktualizować windowsa i po problemie?

Dokładnie tak. Polecałbym Ci nawet nlite’m zintegrować sp3 z instalką WIndowsa, żebyś po każdej reinstalacji systemu nie musiał instalować za każdym razem, oraz dodatkowo, nie będziesz miał problemu jak nawali CI system, bo jeżeli będziesz miał sp3, a będziesz chiał np. zrobić nakładkę z płyty z sp2, to instalator wywali błąd, że na dysku jest nowsza wersja systemu i odmówi kontynuowania naprawy. To samo tyczy się pojedynczych plików - jeżeli masz sp3 na dysku, nie możesz kopiować plików z płyty z sp2, ponieważ pliki będą się różnić i system nie zadziała.

Dobra, już wszystko dobrze działa - dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

_____________________________

TEMAT ZAMYKAM