Problem z wpisywaniem haseł w systemie windows XP

A więc:

Gdy wchodzę w zarządzanie kontami po czym wybieram swoje konto i próbuje zmienić hasło wszystko wyświetla się tak jak należy jednak po kliknięciu na miejsce hasła (które nie wiem czemu się nie podświetla tak jak zwykle) nie moge nic w nie wpisać, tak jest też w okienku na nowe hasło oraz na jego powtórzenie.

Dodatkowo przed chwilą pojawił mi się jeszcze jeden problem po wylogowaniu się z Skype i próbie ponownego zalogowania nie mogłem wpisać hasła w nie podświetlające się pole :confused:

Logiczne jest że te dwa problemy mają wspólne źródło tylko jakie… Proszę o pomoc!

Zapewne posypały się jakieś biblioteki systemowe. Spróbuj włożyć do napędu płytę z Windowsem, wpisz w uruchom sfc /scannow. Po zakończeniu skanowania zrestartuj komputer i zobacz czy coś to dało. Jeżeli będzie to samo, możesz jeszcze spróbować zabootować płytkę z Windowsem i nałożyć Windowsa na WIndowsa wciskając klawisz R po zaakceptowaniu licencji klawiszem F8.

Dodane 10.12.2011 (So) 17:47

Spróbuj jeszcze wklepać w uruchom:

  • regsvr32 jscript.dll

  • regsvr32 nusrmgr.cpl

  • regsvr32 /i mshtml.dll

polecenia te spowodują ponowną jakby instalację bibliotek i plku cpl, które są odpowiedzialne za konta użykowników.

Jeśli chodzi o biblioteki systemowe to pewnie masz tutaj rację, jednak wątpię że to coś da :confused: Choć spróbuje i napisze jak poszło.

Też w to wątpię, ale nakładka na pewno pomoże, bo ona powoduje nadpisanie wszystkich plików systemowych, a sfc podmienia tylko te pliki, które są uszkodzone lub zostały zmodyfikowane.

Właśnie. Tylko mam pytanie jak dokładnie nałożyć te pliki bo nie chciał bym popełnić jakiegoś błędu przez który będe musiał formatować komputer. Chodzi mi żebyś mi dokładnie powiedział jak zrobić tą nakłądke. chodzi tutaj o zainstalowanie windowsa jeszcze raz na windowsie?

W pewnym sensie tak. Dokładnie chodzi mi o to, że jak dojdziesz do momentu gdzie jest licencja i wciśniesz klawisz F8, to na dole na chwile pojawi się napis “Wyszukiwanie wcześniejszych wersji Microsoft Windows”, czy coś w tym stylu, potem pojawi się informacja jaki Windows został wykryty oraz gdzie jest zainstalowany i na dole będzie Ci pisać esc=nie naprawiaj r=napraw. Wtedy właśnie naciskasz r, instalator skasuje parę plików inf i przejdzie do kopiowania plików instalatora na dysk. Dalej instalacja wygląda tak jakbyś wrzucał system od nowa. O dane się nie martw, to w tym trybie dysk nie jest formatowany, tak więc nic nie będzie tknięte poza plikami Windowsa.

Bardzo dziękuje. Na razie skanuje mi wciąż tą poprzednią opcje twoją więc poczekam do zakończenia i zorbie tak jak mówiłeś.

//Edit:

Pierwszy sposób tak jak podejrzewałem nie działa :confused:

Drugiego sposobu nie mogę zrealizować ponieważ mam klawiaturę na USB i przez co nie mogę uruchomić rozruchu przy starcie systemu poniewaz USB załącza się dopiero po załadowaniu systemu :frowning:

Teraz pytanie: Jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

W takiej sytuacji masz dwa wyjścia, albo pożyczysz od kogoś klawiaturę na ps/2 i włączysz w biosie usb keybord support, lub usb support, albo kupisz przejściówkę z usb na ps/2 i wtedy w jednym jak i drugim przypadku będziesz mógł ustawić bootowanie.

Posłuchaj przez ten twój pierwszy sposób mianowicie:

Nie mam grafiki 3D i nie moge już grać w żadne gry, ani wchodzić na niektóre strony. Proszę cię abyś teraz pomógł mi to odkręcić :confused: Błagam!

Wgraj to: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

Ale mi chodzi o to ze ten twoj pierwszy sposob odinstalowal mi karye graficzna nvida

Aha, w takim razie sterownik znajdziesz tutaj: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Ale jak to zainstalować?

Normalnie, klikasz dwa razy lewym przyciskiem myszy, akceptujesz licencję, klikasz dalej, czekasz chwilę aż sterowni się zainstaluję(na tym etapie w pewnym momencie może zrobić się czarny obraz, tak więc nie resetuj kompa - po pewnym czasie obraz pokaże się z powrotem) i na koniec klikasz koniec i restartujesz kompa.

Dobra instaluje mi się zobaczymy co z tego wyjdzie.

//Edit:

Grafika działa jak należy. Dzięki.

Ale teraz wracając do bibliotek to będę musiał tą klawiature pożyczyć od kogoś chyba że coś innego mozna zrobić?