Problem z wprowadzaniem znakółw ascii (klawiatury)

Witajcie . Pytanie to kieruje do fanatyków systemu windows 7 .

Otóż zakupiłem laptopa z windownem 7 home premium ( architektura x64 ). przez parę dni wszystko “śmigało” pięknie . Jednak po pewnym czasie klawiatura “zjada” mi wpisywane znaki .

Po prostu chce napisać np .

Siema idziemy na piwo ?

a wychodzi:

SIma Idimy n Pwo ?

było to dla mnie bardzo irytujące . Restart systemu nic nie dawał . Obecnie używam znakomitego Ubuntu 11.04 :wink:

Jak ktoś ma jakieś pomysły jak to naprawić, to bardzo proszę o wypowiedzenie się w temacie :wink:

Pozdrawiam:Seba இ

Więcej szczegółów…

Zjada ci literki tylko na windowsie? Czy na innych systemach też?

Okoliczności? Na gg? W przeglądarce? Notatnik?

Jakie dokładnie literki nie wchodzą? Czy w ogóle wchodzą ale znikają? Wszystkie?

Może wina klawiatury? Rozkręcałeś? Może łupnąłeś i sie coś przesunęło(wątpie:D) albo popatrz na ustawienia klawiatury w panelu sterowania.

Może za słabo wciskasz klawisze?

No włąśnie problem jest taki , iż na linuxie smiga wszystko wysmienicie :wink: Tylko na windowsie mi zjada literki :frowning: Tak więc klawiatura jest w porządku . Jak zjada to i w notepadzie i w aqq czy przeglądarce ;/

Spróbuj wcisnąć jednocześnie lewy ctrl + shift i napisz, czy pomogło. Jak ja u siebie wcisnę te klawisze to zobacz, co mi się pisze - siema, idyiemz na piwo_ - he he, wciskam je jeszcze raz i pisze się dobrze - siema, idziemy na piwo? :):slight_smile:

stary … Nie chodzi mi o zmiane z qwerty na szfabska qwertz !!

You aren’t read

or

Are you blind??