Problem z wrzucaniem grafiki w poscie wraz z linkiem na Facebook

Od 3 dni mam problem z Facebookiem. Mam fanpage i większość postów wrzucam w postaci posta, który zawiera link do artykułu na stronie oraz uploaduję grafikę z PC. Od kilku dni w takiej kombinacji jest problem i niewchodzi ta grafika. Wchodzi tekst oraz link, natomiast grafika się w poście już nie wyświetla, mimo że jest obecna ona w podglądzie tuż przed publikacją. Ale nie ma problemów z publikaniem takiego postu jeśli wybiorę grafikę jedną z kilku sugerowanych przez Facebooka (portal wynajduje 5 takich grafik z danego portalu, ale korzystanie z nich nie ma sensu). W żaden sposób nie chce mi wejść w konfiguracji z własną grafiką. Do 5-ego maja nie było z tym problemu, obecnie wogóle to nie działa. Wyłączałem adblocki, testowałem na Firefoksie, Operze, Chromium i androidowym Chrome i wszędzie problem występuje tak samo (poza Operą, tam FB wyświetla się w oryginalny sposób) i już mi się skończyły pomysły. Ale widzę, że inne FP wrzucają w ten sposób posty do dziś, więc to chyba coś u mnie.

PS: Problem nie występuje w przypadku tekstu postu z grafiką, ale bez linku do www.