Problem z wrzuceniem strony do internetu

Właśnie zrobiłem stronę w htmlu i chciałbym wrzucic ją na próbe do internetu na jakis darmowy serwer.

Problem jest taki że nie znam darmowych serwerów i kompletnie nie z nam się na tych wsztstkich domenach i portachi nie mam progamu do wrzucania na serwer.

Sprawdź prv.pl lub republika.pl. Jest wiele darmowych serwerów. Wujek Google nie gryzie. Programów też jest dużo. Np Fillezilla bądź Total Commander. Total Commander wprawdzie nie jest do tego, bo jest to menadżer plików, ale ma wbudowany FTP. Zresztą nawet jakbyś się uparł to nie potrzeba żadnego programu. Windows ma wszystko. Np. otwórz mój komputer i w pasku adresu wpisz np. ftp.republika.pl (oczywiście to tylko przykład). Mam nadzieję, że pamiętasz o nazwaniu swojego głównego pliku index.html

Na temat darmowego hostingu było już kilka tematów na forum, darmową domenę dostaniesz przy zakładaniu konta. Pliki można wrzucić przez panel administracyjny z poziomu przeglądarki, większość darmowych hostingów ma coś takiego.

ja polecam cba.pl

A nie mogę nazwać tego pliku np strona.html?

Plik musi się nazywać index.html - to jest strona główna twojego “serwisu”.

to prv.pl republika.pl i cba.pl to są darmowe hostingi.

Nie musi się nazywać index, ale jak się tak nie będzie nazywał to nie zostanie od razu wczytany przy ładowaniu strony. Jeszcze yoyo.pl jakby co

Możesz, ale wtedy na końcu adresu, po ukośniku, będziesz musiał dopisać strona.html (czyli nazwę pliku). Po wpisaniu samego adresu wczytuje się to co w index.html (ew. index.htm, index.php).

chyba, że inaczej jest ustawione w .htaccess

of.pl

i plik strony głównej powinien się nazywać index.(html, htm, php, xml)

ale to ty zdecydujesz.