Problem z wrzuceniem własnej strony internetowej


(Piotrek152400) #1

Cześć Wam,


(boykott) #2

Jak wyglądają linki do css’a, obrazków i zdjęć?


(baton1) #3

Sprawdź też czy linki do wszystkiego masz relatywne (czy nie masz na sztywno wpisanego np. C://…) oraz sprawdź dla pewności czy masz tą samą strukturę katalogów i ich zawartość.


#4

Zamiast przepraszać, następnym razem przeczytaj opisy działów a nie będziesz miał problemu.

Przeniesiono z działu Grafika.


(Piotrek152400) #5

na przykład takie : 


(baton1) #6

z linków do obrazków musisz usunąć część od C: aż do folderu w którym trzymasz dany plik (tak aby pozostał tylko podfolder i nazwa pliku). Powinno pomóc.


(manieKMP) #7

Skoro to “praca domowa” (nauczyciel powinien na lekcji omówić to zagadnienie), to uzupełnij wiadomości nt. ścieżek (względnych/bezwzględnych) na przykładzie wstawiania obrazków, ale tyczy się to każdego rodzaju pliku, którego miejsce występowania jest określane np. w pliku html, czy css.

 

A ogółem, użyłeś ścieżek bezwzględnych (wraz z mieszaniem ukośników), które mogą działać wtedy gdy strona jest na dysku komputera, jeśli się znajduje na serwerze, to takowe ścieżki są niepoprawne, ponieważ nie istnieją na nim.

Druga sprawa to nazwy plików i katalogów, w których zawarte są spacje. Są one “nieszkodliwe” wyłącznie na dysku komputera, na serwerze taka ścieżka ze spacjami jest niepoprawna.

 

Więc poprawny zapis przykładu wyglądałby tak:

<a href="http://www.km.straz.kielce.pl/"><img src="komenda_psp_kiecle.jpg"align="right" width="200" height="150" />
<body background="545701_307377992666884_1344977218_n.jpg"></body>

Gdzie plik, w którym znajduję się powyższy wpis (plik html) “współdzieli” to samo miejsce z podanymi plikami (html i oba pliki jpg są w tym samym miejscu), a plik komenda psp kiecle.jpg zamiast spacji ma “_”.


(Piotrek152400) #8

takk jest :slight_smile: jest dobrze 

baton1 ! :slight_smile: