Problem z wtyczkami

Witam, parę dni temu kupiłem laptopa ASUS R510JK z widnowsem 8.1 i mam problem, który nie wiem z czego wynika. Zainstalowałem najnowszego Firefoxa i Adobe flash playera (próbowałem też na starszych wersjach ff i adobe) do tego JAVE (która jest obsługiwana w 8.1 tylko z “pulpitu”) i mam problem na niektórych stronach, np. na allegro nie mogę zaznaczać opcji w wyszukiwarce, jak naciskam na jakąś opcję, albo chcę wpisać w wolnym polu jakąś ilość albo cenę, to strona mi “skacze”, tak jakby chciała się ładować jeszcze raz i nic się nie dzieje, tak za każdym razem. To samo np. na stronie PKP, jak chcę wpisać miejscowość skąd dokąd pociągiem chcę jechać, to nie mogę, w ogóle myszką nie podświetla do pisania wolnego miejsca i jak klikam na to miejsce żeby spróbować coś pisać, to znowu “skacze” - chce sie załadować strona od nowa, ale nie może i nic nie mogę zrobić, nic nie mogę wpisać, nie mogę ustawić godziny w jakiej szukam pociągu. To samo dwa dni temu miałem na dobrychprogramach, nie mogłem pisać, edytować, odpowiadać, ale zainstalowałem tą Javę i tutaj na forum już jest wszystko w porządku. Co mam zrobić ? Od czego to może zleżeć ?