Problem z www, nie otwieraja sie strony gg działa

Witam,

mam problem prawdopodobnie z dns … czytam juz od kilku godzin co moze byc nie tak i nadal nie znalazlem odpowiedzi na moj problem .

Mam w sieci lan kilka komputerów, kazdy jest uzytkowany przez inna osobę.

2 dni temu na jednym z nich pojawil sie problem mianowicie zadna strona nie wchodzi, otoczenie sieciowe tez nie działa, pingi puszczane to na strony intrenetowe bądź na inne komputery w sieci działaja , ale 50% sygnału nie dochodzi.

Ustawienia dns jaki i bramy badź maski podsieci sa na kazdym komputerze takie same, a mimo to tylko na jednym nie dziala. Gg natomiast chodzi bezproblemowo …

Robiłem skan antywirem, nic nie znalazł, hijackthis takze był uzywany ale takze nic nie zostało znalezione co mogło by być przyczyną tego.

Macie jakies pomysł ?

polecam skasowanie firewalla, może pomóc…

firewall jest tylko na routerze, na tamtym komputerze nie ma go

ale 50% sygnału nie dochodzi. - nie bardzo rozumiem o co chodzi ?

działa PING po nazwach ?

działa PING po IP ?

spróbuj wyczyścić cache z tego kompa :

ipconfig /flushdns

To jest grupa robocza czy domena ?

grupa robocza, 50 % tak w przyblizeniu przy puszczaniu pingu na nazwe oraz brame. wpisze komende oraz wymienie wtyczki, moze to cos pomoże

catffin Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

chętnie bym poprawił ale jestem automatycznie wylogowywany ze strony … i nie mogę przez to edytować postów

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 14:44

ping po nazwach działa ale przynajmniej jeden z czterech ,pakietów’ nie dochodzi, jakby coś go blokowało.

Komputer działa w grupie roboczej, wymieniłem końcówki na kablu ale dalej to samo …

w mozilli stoi na , oczekiwanie na pl.start2.mozilla.pl

czy problem mógłby siedzieć w rejestrze ?

mogę prosić o IP jakiejś strony aby sprawdzić czy po ip wejdzie ?

no i czy mozliwe jest aby to kaarta sieciowa nie działała tak jak powinna, tzn cos w niej padło, i mimo awari działa ?

heja. Jednak polecam sprawdzić jeszcze raz dnsy :wink: Kiedyś ciotka na zabój spierała się, ze jest wszystko w porządku a okazało się, że jest pomylona jedna cyfra :wink:

dnsy są dobre, wszystkie ustawienia z dobrze działającego komp są przepisane do tego co nie dziala

hmmm… gg działa? tak? A czym otwierasz strony www?

mozilla oraz explorer awaryjnie …program do czatu po necie widział komp, teraz juz go nie widzi i gg przestało działać … otoczenie sieciowe też padło z tamtym komp. a najzabawniejsze jest to że lampki się świecą na hubie ;] czyli kabel jest sprawny …

a nie masz ustawionych serwerów proxy w tych przegladarkach?

mam ustawione, są takie same … gg juz działa na tamtym komp… nie wiem co sie dzieje i mam juz tego dosyć :stuck_out_tongue: karta sieciowa mogła paść ? i tak dziwnie sie zachowuje ?

to weź wyłącz te serwery proxy. Net powinien chodzić bez tego

wyłączyłem proxy … bez zmian …

dodam jeszcze ze pingi dzialaja na ten komputer ale cos go ,ukrywa’ przed otoczeniem sieciowym …

a używałeś programu XpAntiSpy? Jesli tak to go odpal i poodznaczaj wszystko z sieci.

nie uzywałem … :frowning:

Jezeli nie dziala ci przegladarka WWW a dziala ci GG to z pewnoscia masz Win XP bez SP1 i SP2 :slight_smile:

:mrgreen: :x :x :x

weź a co to ma do rzeczy. A jak nie było Service Packów to co nie było internetu. Aha i jeszcze jedno. Być może masz ustwione w programie antywirusowym sknowanie http. Wyłącz to jeśli masz włączone

witam

a system nie dokonał ostatnio jakiś aktualizacji?

bo mi dwa dni temu właśnie po pobraniu ich padł net,

musiałem zmieniać na nowo ustawienia