Problem z www, nie otwieraja sie strony gg działa

(Wit Czak) #1

Witam,

mam problem prawdopodobnie z dns .... czytam juz od kilku godzin co moze byc nie tak i nadal nie znalazlem odpowiedzi na moj problem .

Mam w sieci lan kilka komputerów, kazdy jest uzytkowany przez inna osobę.

2 dni temu na jednym z nich pojawil sie problem mianowicie zadna strona nie wchodzi, otoczenie sieciowe tez nie działa, pingi puszczane to na strony intrenetowe bądź na inne komputery w sieci działaja , ale 50% sygnału nie dochodzi.

Ustawienia dns jaki i bramy badź maski podsieci sa na kazdym komputerze takie same, a mimo to tylko na jednym nie dziala. Gg natomiast chodzi bezproblemowo ....

Robiłem skan antywirem, nic nie znalazł, hijackthis takze był uzywany ale takze nic nie zostało znalezione co mogło by być przyczyną tego.

Macie jakies pomysł ?

(Marjaan) #2

polecam skasowanie firewalla, może pomóc...

(Wit Czak) #3

firewall jest tylko na routerze, na tamtym komputerze nie ma go

(Zszlachta) #4

ale 50% sygnału nie dochodzi. - nie bardzo rozumiem o co chodzi ?

działa PING po nazwach ?

działa PING po IP ?

spróbuj wyczyścić cache z tego kompa :

ipconfig /flushdns

To jest grupa robocza czy domena ?

(Wit Czak) #5

grupa robocza, 50 % tak w przyblizeniu przy puszczaniu pingu na nazwe oraz brame. wpisze komende oraz wymienie wtyczki, moze to cos pomoże

(sdar) #6

catffin Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

(Wit Czak) #7

chętnie bym poprawił ale jestem automatycznie wylogowywany ze strony ..... i nie mogę przez to edytować postów

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 14:44

ping po nazwach działa ale przynajmniej jeden z czterech ,pakietów' nie dochodzi, jakby coś go blokowało.

Komputer działa w grupie roboczej, wymieniłem końcówki na kablu ale dalej to samo ...

w mozilli stoi na , oczekiwanie na pl.start2.mozilla.pl

czy problem mógłby siedzieć w rejestrze ?

mogę prosić o IP jakiejś strony aby sprawdzić czy po ip wejdzie ?

no i czy mozliwe jest aby to kaarta sieciowa nie działała tak jak powinna, tzn cos w niej padło, i mimo awari działa ?

(Danielm86) #8

heja. Jednak polecam sprawdzić jeszcze raz dnsy :wink: Kiedyś ciotka na zabój spierała się, ze jest wszystko w porządku a okazało się, że jest pomylona jedna cyfra :wink:

(Wit Czak) #9

dnsy są dobre, wszystkie ustawienia z dobrze działającego komp są przepisane do tego co nie dziala

(Danielm86) #10

hmmm... gg działa? tak? A czym otwierasz strony www?

(Wit Czak) #11

mozilla oraz explorer awaryjnie ....program do czatu po necie widział komp, teraz juz go nie widzi i gg przestało działać ... otoczenie sieciowe też padło z tamtym komp. a najzabawniejsze jest to że lampki się świecą na hubie ;] czyli kabel jest sprawny ....

(Danielm86) #12

a nie masz ustawionych serwerów proxy w tych przegladarkach?

(Wit Czak) #13

mam ustawione, są takie same ... gg juz działa na tamtym komp.... nie wiem co sie dzieje i mam juz tego dosyć :stuck_out_tongue: karta sieciowa mogła paść ? i tak dziwnie sie zachowuje ?

(Danielm86) #14

to weź wyłącz te serwery proxy. Net powinien chodzić bez tego

(Wit Czak) #15

wyłączyłem proxy .. bez zmian ...

dodam jeszcze ze pingi dzialaja na ten komputer ale cos go ,ukrywa' przed otoczeniem sieciowym ...

(Danielm86) #16

a używałeś programu XpAntiSpy? Jesli tak to go odpal i poodznaczaj wszystko z sieci.

(Wit Czak) #17

nie uzywałem .... :frowning:

(Mczaper) #18

Jezeli nie dziala ci przegladarka WWW a dziala ci GG to z pewnoscia masz Win XP bez SP1 i SP2 :slight_smile:

(Danielm86) #19

:mrgreen: :x :x :x

weź a co to ma do rzeczy. A jak nie było Service Packów to co nie było internetu. Aha i jeszcze jedno. Być może masz ustwione w programie antywirusowym sknowanie http. Wyłącz to jeśli masz włączone

(oprych) #20

witam

a system nie dokonał ostatnio jakiś aktualizacji?

bo mi dwa dni temu właśnie po pobraniu ich padł net,

musiałem zmieniać na nowo ustawienia