Problem z wyborem czy athlon 5000+ czy cor 2 duo 2.13

Witam mam pytanko do weteranow w tym temacie^^

Czy lepij kupic procka cor2 duo 2.13 czy athlona 64 x2 5000+?

Mam dylemat z jednej strony athlon ma 2,6 na rdzen a intel ma tylko 2,13 ale podobno athlony 2 rdzeniowe sa o kilkanscie % słabsze ^^

Mogł by ktos doradzic^^

MenoSa proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień, ponadto poprawić wiadomość: na Forum używamy polskich znaków w pisowni

intel lepszy :slight_smile: ale mam jedno pytanie do czego będzie służył komputer??

Pozdrawiam

obydwa szybkie i wydajne - jakikolwiek kupisz różnicy nie zobaczysz.

to raczej bez znaczenia :stuck_out_tongue: core 2 duo spisuje się lepiej w każdej sytuacji niż amd x2 :slight_smile:

jedynie przy p4 lub D oraz amd 64 lub x2 miało znaczenie :stuck_out_tongue: intele były lepsze do obróbki wideo a amd do gier :stuck_out_tongue:

oba mają zbliżoną wydajność przy fabrycznych ustawieniach

ale podczas OC intel core 2 duo osiąga znacznie lepsze wyniki i mniej się grzeje od amd :stuck_out_tongue:

pozatym o ile się orientuje intel pożera mniej prądu od amd :slight_smile:

pozatym z tego co kiedyś gdzieś zasłyszałem to amd ma kłopoty z pamięciami ddr 2 800 mhz i o pojemności większej niż 2 GB (nie wiem czy to plotka czy prawda tak zasłyszało mi się :stuck_out_tongue: )

wszystko przemawia na korzyść intela …

To cenna uwaga i ważna i z tego powodu u mnie wybór padł na pentiuma bo obrabiam foty i konwertuje .

Musisz poszperać w jakich aplikacjach jaki procek jest wydajniejszy . koledzy mi kiedys takiego linka podrzuciwli z różnym testami procesorow na różnych programach.

Mam jeszcze jedna pytanko czy taki sprzet jaki sobie skonfigurowałem jest poprawny(czy wszystko sie zgadza , zeby mi odpalił potem;p)

INTEL CORE 2 DUO E6400 2.13 GHz BOX / S- 775

ASUS P5LD2 SE/C - i945P, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, Core2Duo, S-775

z KINGSTON DDR2 1024 MB / 667, CL5(2razy)

WD 160 GB, 8 MB, SATA II - WD1600JS

PCIex ASUS X1950 XT 256 MB - EAX1950XT/HTVDP/256M

CREATIVE Audigy SE OEM

LG GSA-H12N - 16x DVDRW DL, OEM, czarna

MODECOM STEP 207 - bez zasilacza, Prescott, czarny

ZALMAN CNPS8000 - S754/775/939/940

CHIEFTEC CFT-500A-12S - 500 W

z gore wielkie dzieki za info^^

Ogólnie to nie opłaca się się trochę brać 6300 i 6400 gdy jest 4300, ponieważ podkręca się tak samo albo i lepiej więc nie widze żadnego powodu żeby wydawać 200zł więcej. :slight_smile:

Jednym słowem - bierz C2D E4300

:expressionless: taki średni

C2D E6300

Asus P5N-E

GoodRAM CL3

Seagate bufor 16MB

Palit X1950 512MB 256bit

OK

Ok, może być Pioneer 111D

Wedle uznania

Ok, możesz też się szarpnąć na Scythe Infinity (cisza i spokój :wink:

OK, może być Amacrox 500W

stronka z porównaniami http://www23.tomshardware.com/cpu.html

Uważam że taki zestaw bedzie ok

ale w przypadku Pentium D a Athlon X2 do obróbki też chyba będzie lepszy Athlon np. Athlon X2 3600 i Pentium D 820…? czy się mylę?

hmm czyli lepiej jak karta ma wiecej pamieci niz Pixel Shaders i Vertex Shaders???

MenoSa byłeś o coś proszony :?

A po co mu 512 MB? Przecież tego nie wykorzysta spokojnie mu starczy 256 MB :slight_smile:

Na lata Scorpio, na lata :smiley:

hahahah! a jakbyś sobie podkręcił te e6400 to byś miał już takiego procka jak te droższe… fajnie i tu kółko sie zamyka.

No dokładnie. Lepiej żeby pamięc miała wyższą częstotliwośc i jak najmniejsze opóżnienie.

Lepiej mniej a lepsza niż dużo a cienką.

Pfff tylko te dodatkowe 2MB Cache L2 w E6400 i wyżej, w gruncie rzeczy niewiele zwiększają wydajność, na tyle że według mnie zupełnie nie opłaca się brać 6400.

Witam!

E6400 nie ma 4MB tylko 2MB L2, dopiero E6600 ma 4MB.

Dopiero procki E6320 i E6420 będą miały po 4MB L2.

To tym bardziej lepiej brać E4300 :slight_smile: