Problem z wyborem dysku!

Gdy chcę zainstalować Vistę RC1 i przychodzi moment wyboru dysku do instalacji nie mogę nic więcej zrobić. U dołu pisze: “To make changes to partitions, restart Windows from the instalation disc.” Niżej widoczny jest wykrzyknik w żółtym trójkącie i obok pisze: “Windows cannot be installed to this disk. Windows needs the driver for device [Ali SATA/RAID, Controller (M5289)]. Click “Load drivers” and load the required device driver.” Mam twardy dysk 160 GB i podzieliłem go na dwie partycje programem Paragon Partition Manager 2005 na 100 GB i 60 GB. Na partycji 100 GB mam Windows XP, a na tej 60 GB chciałem zainstalować Vistę. Co mam zrobić aby ją zainstalować? Bardzo proszę o pomoc.

Heh masz dysk SATA??

Mam dysk ATA

hmmm jestes pewien a jaka płyta ??

Gigabyte GA-K8U

hmmm ile masz partycji

dwie 1=100GB 2=60GB

na pierwszej mam XP, a drugą czystą i chcę tam zainstalować Vistę

jhmmm powinno normalnie instalowac… spróbuj bootować płyte i sformatuj part2

Popatrzyłem na specyfikację Twojej płyty i widzę, że są tam kontrolery S-ATA. Tego że Ty nie masz (??) takich napędów Vista RC1 nie wie i dlatego domaga się sterowników do kontrolera. Musisz je mieć na dyskietce lub CD. Wystarczy, że je skopiujesz na dysk z XP i potem pokażesz instalatorowi bezpośrednio folder ze sterownikami dla XP. Nie całość skopiowanej dyskietki, bo wtedy nie znajdzie.

Innym najprostszym rozwiązaniem - powtarzam jeśli nie masz napedów S-ATA - to wyłączyć kontroler S-ATA w BIOSie, tak jakby go wcale nie było. :slight_smile:

Przykro mi, ale Vista nie widzi tych sterowników.

sorry, ale sprawdziłem i okazało się że mam dysk SATA

no drivery do konrtolera SATA na dyskietke pod viste od producenta chipsetu.

te

http://download.asrock.com/drivers/ULi/ … E_98(1058f.zip

jak ci to niepomoze to od biosu 1.4 masz opcje zmiany trybu kontrolera SATA@IDE i wtedy na 100% idzie

SATA mode default to IDE

sorry, ale link jest niepoprawny

http://www.asrock.com/support/download. … 9Dual-VSTA

nieprzejmuj sie ze inna plyta drivery te same

te maja byc ULi SATA driver ver:1058f

ze strony nvidia

Integrated220 rozpakowac i drivery od sata na dyskietke

co to jest Integrated220?? skąd mam to wziąć??

Złączono Posta : 09.09.2006 (Sob) 17:47

już znalazłem Integrated220

dzięki

posiadam plyte glowna abit nf7 rowniez mam dyski satowy…i mam taki sam problem nie moge znalesc tych sterownikow…prosze pomuszcie! !!

Na dyskietce ze sterownikami SATA do ABIT Nf7 są trzy katalogi: Intel, Silicon i Via. W katalogu Silicon masz dwa podkatalogi 3112 i 3114. Wskazujesz instalatorowi Visty ścieżkę A:\Silicon\3112 i dajesz OK / Dalej. Nie pamiętam teraz dokładnie, bo Vistę instalowałem dawno. U mnie to działało.