Problem z wyborem karty graficznej

Witam, mam problem z wyborem nowej karty graficznej do mojego komputera.

Mój obecny zestaw wygląda tak:

Procesor - AMD Phenom II X6 1055T

Płyta główna - AsRock N68-GS3 UCC

Pamięć - GeIL Black Dragon DDR3-1333 2x2GB

Karta graficzna - GIGABYTE GeForce 9600GT 512MB GDDR3 256bit Zlaman

Wszystko działa pod systemem Windows 7 Ultimate

Poszukuje karty z rodziny GeForce, zależy mi na wydajnym systemie chłodzenia, co skłoniło mnie do zainteresowania się kartami firmy MSI z chłodzeniem Cyclone.

Waham się pomiędzy tymi dwoma modelami firmy MSI

MSI GeForce GTX460SE 1GB DDR5 256bit PCI-E (N460GTX-SE CYCLONE 1GD5/OC/MD)

a

MSI GeForce with CUDA GTX 550Ti 1GB 2xDVI & mHDMI (PCI-E) Cyclone II (N550GTX-Ti Cyclone II 1GD5/OC)

Jeżeli znalazłby się ktoś, kto wytłumaczył mi, która z dwóch powyższych kart będzie lepsza do mojego zestawu (lub która jest lepsza od drugiej)

Czy większa szyna pamięci (GTX460 - 256bit, a GTX550 - 192bit) ma wpływ na wydajniejszą pracę karty?

Oczekując odpowiedzi, pozdrawiam

Maciek

A może Gigabyte: http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzne/5,4,0,0,0,producent:47,/21863/PCIex-GIGABYTE-GF-GTX-460-1024-MB-DDR5-256-bit-GV-N460OC-1GI/

Tu: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html możesz sobie poglądowo porównać te dwa GTX’ y.

Z tych powyższych kart, które podałeś karta GTX 460 posiada o wiele większą moc obliczeniową. Więc ona będzie dla Ciebie najlepsza. Ale nie podałeś jaki masz zasilacz gdyż prawdopodobnie Twój obecny zasilacz może być na styk dostosowany do Twojego zestawu i włożenie nowej silniejszej karty może wiązać się z wymianą zasilacza na mocniejszy. Sprawdź to i podaj model i moc zasilacza.

jasiu87 , dzięki za link do stronki z porównaniem, a co do tego Gigabyte’a to jakoś mi nie pasuje (nie potrafię nawet napisać dlaczego).

Starchris , przyznam, że ja również byłem bardziej nastawiony w stronę tego GTX460, głównie ze względu na przeróżne informację/testy modelu GTX550 Ti, gdzie najczęściej mówiono o nich jako gorszych od 460.

A co do zasilacza to jest obecnie zamontowany Modecom Premium 500 (max 480W), którego miałem w zestawie przy zakupie obudowy.

Oczywiście domyślam się, że nie jest to najlepszy zasilacz szczególnie przy takich podzespołach, dlatego zastanawiam się nad jakimś lepszym jak np. OCZ ModXStream Pro 500W 2xSLI MODULARNY

Co mi się przy nim podoba to modularne okablowanie, głównie ze względu na wielkość pracy jaką zawsze musiałem wykonać przy każdym komputerze jaki składałem, żeby poukładać nieużywane kable.

Jeśli Twój aktualny Modecom nie sprawiał problemów, to tym bardziej proponowany zasilacz nawet z nową kartą graficzną nie będzie sprawiał problemów.

Nie, dotąd nie miałem żadnych problemów.

Czyli będę mógł się wstrzymać przynajmniej na jakiś miesiąc z zakupem tego OCZ :slight_smile:

Ja tylko stwierdziłem, że proponowany nowy zasilacz nie sprawi problemów nawet gdy dołożysz nową kartę graficzną. Co do Twojego aktualnego zasilacza to nie jestem pewien czy uciągnie nową kartę przy Twoim zestawie, dlatego niczego nie gwarantuje. Najlepiej jakby ktoś jeszcze się wypowiedział co do tego Modecoma.

Sorry, dopiero teraz zrozumiałem sens twojej wypowiedzi :slight_smile:

No to w takim razie będę musiał po prostu zobaczyć, czy z nową kartą komputer ruszy bez problemów, a jeśli nie to trzeba będzie kupić wydajniejszy zasilacz :roll:

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro (czyli dzisiaj :P) będziemy znali wynik tego upgrade’u

Modecom Premium nie jest co prawda konstrukcją która zagraża sprzętowi, ale jest to zasilacz po prostu słaby.

Ma dwie linie 12V (14A i 13A) dla których maksymalna moc wyjściowa wynosi 320W (w zasilaczu 500W!). Dla przykładu, mój Modecom MC 350W ma odpowiednio 18A i 16A na 12V i maksymalną moc na nich 300W. To chyba najlepiej pokazuje z czym mamy do czynienia :wink:

Te 320W na 12V może akurat wystarczy do tego zestawu, ale linia będzie bardzo obciążona. Zalecam wymianę na coś lepszego. Normalne zasilacze 500W mają co najmniej ~408W na 12V.

A więc karta zamontowana, sterowniki ze strony Nvidii zainstalowane, wszystko jak na razie działa (ale i tak złożyłem zamówienie na zasilacz, choć wybrałem OCZ ModXStream Pro 600W, również modularny)

Okazało się, że karta potrzebuje dwóch połączeń zasilania, ale w zestawie były 2 przejściówki MOLEX>PCI-E

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :smiley: