Problem z wyborem karty graficznej

Witam.

Od pewnego czasu chcę sobie ulepszyć komputer i na pierwszy ogień poszła karta graficzna. Szukając na allegro kart natknąłem się na karty graficzne Low Profile nie wiem co to znaczy i czym się różnią te karty od tych normalnych .

Druga sprawa to mój procesor posiadam procesor intel core 2 duo E4600 i zadałem go programem CPU-Z zawsze myślałęm że mam procesor 2-rdzeniowy 2,4 a tu w CPU-Z jest napisane Core Speed 1,2

beztytuudfn.th.png

Chciał bym dowiedzieć się czy ten procesor naprawdę ma 2x1,2 czy 2x2,4 i jak ma 2x2,4 to dlaczego mam napisane Core Speed 1,2

Procesor ma taktowanie 2.4 GHz, ale w trakcie nie używania taktowanie jest zmniejszane. Oszczędność energii jak i jest przez to chłodniejszy.

http://ark.intel.com/products/32242/Intel-Core2-Duo-Processor-E4600-%282M-Cache-2_40-GHz-800-MHz-FSB%29

Low Profile to różnią się wielkością chłodzenia, masz mniejszy komputer to wiadomo nie zmieści się gigantyczny radiator + wiatrak. Porównaj taktowanie normalnej karty graficznej z low profile i się dowiesz jaka jest różnica, pod warunkiem że jest jeden producent.

Na dole obrazka,który pokazałeś jest rubryka “Cores” i liczba “2” czyli procesor dwurdzeniowy.

Reszta tak jak podał mozilla007

No to akurat myślałem, że użytkownik wie że ma 2 rdzenie. Dlatego nie pisałem oczywistego.