Problem z wyborem kości RAM

Witam,

 

Po dłuższym czasie postanowiłem dołożyć nieco ramu do swojego komputera. Podsiadam płytę główną Asus P7H55-M LE i mam spory problem w wyborze odpowiednich kości. Chciałbym dograć 2x po 4gb ramu i znalazłem nawet odpowiednie kości a konkretnie Kingston DDR3 4gb 1333mhz kvr1333D3N9 lecz w żadnym sklepie nie są dostępne wieć postanowiłem poszukać innych i trafiłem na GoodRam DDR3 8192mb pc1333 dual 2x4096 cl9 i zastanawiam sie czy moja płyta główna da radę je obsłużyć gdyż w jej instrukcji nie ma tej kości a jedynie które były odpowednie dla mnie czyli 2x 4096 to wyżej wspomniane Kingstony.

 

Pozdrawiam

     

Da radę obsłużyć… byle piny i Mhz się zgadzały…

W instrukcji płyty głównej znajduje się “Vendor list” czyli lista kompatybilnych pamięci (sprawdzonych na danej płycie), aktualna na dzień rozpoczęcia sprzedaży. Jednak wiemy od tego momentu wiele wody w Wiśle upłynęło - zatem pojawiły się nowsze modele, wersje itp :slight_smile:

 

W większości przypadków producent płyty głównej aktualizuje tą listę dla pamięci, oraz CPU - w drugim przypadku przy okazji aktualizacji Biosu. Lecz wcale nie musi oznaczać, że skoro na przykład wspomniane “GoodRamy” na niej nie widnieją - to mamy problem. Pamięci tej firmy raczej nie stwarzają problemów z kompatybilnością, śmiem twierdzić, że od momentu rozpowszechnienia się DDR3 problemem ten jest marginalny :slight_smile: