Problem z wyborem maca

Witam

mam dylemat z kupnem macbooka pro. Rozważam dwie opcje z allegro. Mianowicie

Macbook pro 13" mid 2009

proc: 2,26 GHz Core 2 Duo

RAM : 8 GB 1066 MHz

Dysk 128 GB SSD

Grafika : GeForce 9400m 256 MB

Bateria : 334 cykle (3-4 godziny pracy)

Cena 2800 zł z przesyłką.

oraz drugi

Macbook pro 13" mid 2011

Procesor Intel Core i5 2.3 GHZ

4GB pamięci RAM

500GB dysk twardy

grafika Intel HD 384MB

Bateria : 140 cykli (6-7 godzin pracy)

Cena 2999 zł + dojazd (odbiór osobist) czyli jakieś 3099 zł

Co sądzicie jakie są wasze opinie, który lepszy i dlaczego? Którego z nich powineinem wybrać ?

Zdecydowanie szybszy i wydajniejszy będzie mid 2009 z uwagi na jego dysk+karta+procesor.

Mid 2011 mam lepszą baterię i więcej miejsca na dane.

Pytanie: Do czego będziesz go stosował?

Do tworzenia stron i grafiki . Photoshop edytory html, php.

Oglądanie filmów, słuchanie muzy, jakieś starsze gierki. Generalnie standardowe użytkowanie :slight_smile:

Co do miejsca na dane to nie problem bo mam dysk zewnętrzny. Tu własnie dużym plusem mid 2009 jest dysk ssd i 8 gb ramu

Mid 2009 bym obstawiał ale lepiej jeszcze poznać opinię innych :smiley:

zdecydowanie drugi jako że mam wenę to zrobię wykład warto przeczytać :wink: osobiście użytkuję macbooka pro 13 mid 2010

2009 jest stary poprostu , dałbyś za trzy letniego lapka 3 tys ? ja raczej nie , różnica w cenie niewielka a mac’i też potrafią się popsuć

2009 jeden z pierwszych macbooków pro 334 cykle ? bateria na wykończeniu (2008 najpierwszy i 2009 mają baterie przewidziane na około 500 cykli a np mid 2010 i 2011 1000 cykli mają lepsze baterie), pasta na procku to już popiół trza dać nową a dostanie się do tego proca nie jest łatwe potrzeba cierpliwości i czasu (plus nietypowe wkrętaki np trójkątny do baterii), jest od strony klawiatury nie od strony klapy serwisowej ,matryca w 3 letnim lapku , sam sobie odpowiedz , pewnie jest w dobrym stanie no ale 3 lata używania dla mnie przekreśla to lapka , dysk ssd no dobra troche przyspieszy (sam sobie możesz wymienić jak będziesz chciał) macosx sam w sobie jest dużo szybciej działającym systemem niż windows jest inaczej zaprojektowany , windows przy macosx to taki siermiężny rympoł do tego niesamowicie skomplikowany i wolny w działaniu (dodam że używałem windy przez ostatnich 10 lat) , do windy potrzebujesz ssd żeby ci jako tako działał do macosx nie , ja na swoim 5400rpm jestem bardzo zadowlony z szybkości działania (tak na marginiesie mac’i nie maja biosu tylko efi) ale to nie przesądza ram 8gb , 2011 można zupgradwoać to samo dysk

cena tego 2009 wywindowana poprzez dodanie ssd i ram który jest nietypowy i drogi trzeba kupować dedykowany , 2800 to za dużo za niego , ja za swojego mid 2010 dałem 2000 , bateria 130 cykli , matryca jeszcze w bardzo dobrym stanie w oryginalnej konfiguracji 2.4ghz 4gb 250gb

2011 masz nawet nie rocznego lapka , grafika intel 3000hd obsłguję nowsze standardy i jest wydajnieszja niż 9400m mimo iż jest to ta sama klasa wydajności , ceny w polsce od 5000 w górę ty go masz za 3000 , bateria w lepszym stanie , matryca też , lepszy procek , do renderowania zdecydowanie lepszy i5 niż jakiś stary c2d , bateria 1000 cykli , dużo z życia jej jeszcze zostało , użyte dopiero 140 , 2011 nowszy system , lion , oczywiście 2009 można zupgradować do liona , ja używam snow leoparda i pary razy się przejechałem na aplikacjach z app store bo były dedykowane do liona , nie można ich uruchomić na starszych wersjach macosx , zaraz wyjdzie nowy system mountain lion , z 2011 liona będzie łatwiej zupgradować do mountaina , download z app store

bez zastanowienia drugi , ewentualnie zainwestować później w ssd , teraz wyjdą nowe macbooki pro 2012 pomiędzy marcem a czerwcem dlatego 2009 może stracić na wartości sporo , 2009 ssd i 8gb nie przesądzją na jego korzyść klawiatura też pewnie wyciochrana już nieźle , nie zdźiw się jak nawet w 2011 będziesz miał wyślizgane klawisze tudzież błyszcące , zwróć uwagę w jakim stopniu jest zużycie powierzchni klawiszy , bo będzie ono napewno (ten typ tak ma nic nadzyczajnego , u mnie było to samo) , PRZYJRZYJ SIĘ KLAWIATURZE PRZY ODBIORZE OSOBISTYM , 2009 STARY I TYLE NIE BRAĆ !

Dzięki za wszelkie opinie.

Jednak chciałbym jeszcze dodać, że przy tym macbook’u pro mid 2009 ziomek posiada wszystkie papiery pudełko itd itp, dodaje pokrowiec. Natomiast ziomek od macbook’a mid 2011 nie posiada żadnych papierów kartonika samego laptopa i zasilacz. I tu pytanie czy czasem z nim nie jest coś nie tak, czy może nie spadł komuś z przyczepy ? Do tego ziomek ma tylko 7 komentarzy z czego tylko 3 od kupujących.

To też niewątpliwie ważna kwestia.

No to miałeś chyba szczęście, że znalazłeś macbook’a z 2010 roku w tak atrackyjnej cenie. Już dłuższy czas szukam maca na allegro i nie widziałem jeszcze tak taniego macbooka pro w tym roczniku. Macbook’i z 2009 roku chodzą koło 2500 zł.

nadal obstawiam 2011 , ewentualnie możesz zapytać się skąd go ma zwrócić uwagę na układ klawiatury czy jest polski lub przynajmniej europejski , myślałem o tym co napisałeś może coś jest nie tak , bateria 140 cykli tyle co umnie w rok starszym lapku , jedź bez kasy jak nie masz daleko obejrz dokładnie , twoja decyzja ps swojego lapa kupwałem na ebayu uk cena 400 funtów

IMHO należy patrzeć na podstawę, a rozbudowy można dokonać z czasem, dlatego zdecydowanie mid 2011, nowszy sprzęcik. Nie napisałeś jaka szyna tam jeszcze jest.

RAMU zapewne można też do tych 8GB dołożyć, dysk SSD to raczej tylko pod system bo to IMHO trochę małą pojemność i drogie jak diamenty.

PROC, grafa + bateria = mocne ZA.