Problem z wyborem monitora 21:(

Hej,

Nie mogę znaleźć dobrego monitora 21:9. Jak zapewne niektórzy kojarzą (bo sporo tutaj piszę) mam laptop Lenovo Legion Y530 (nie wiem czy to ma znaczenia, ale piszę).

Pracowałem miesiąc wspierając jeden z projektów e-commerce i pierwszy raz spotkałem się z ekranem 21:9 - LG 29UM68 - jednak nie do końca wygodnie czytało się na nim tekst (coś nie tak z odświeżaniem), ale sama ergonomia pracy była super.

Zamówiłem więc LG 34UM69G-B - większy, z założenia lepszy - niewygodnie czyta się tekst (był niewyraźny). Coś jest nie tak z kontrastem, zwróciłem go. Zastanawiam się czy to kwestia moich ustawień na Windowsie, czy nie tak z gniazdem HDMI :frowning:

Co przeoczyłem? O czym nie wiem? Co polecacie?

Z góry dzięki za pomoc.

ClearType w WIndows pomaga ustawić kontrast napisów.

1 polubienie

Ale wiesz, że przy tak dużych monitorach warto w systemie i przeglądarce skonfigurować skalowanie czcionek i wybrać odpowiednią wielkość jej rodzaj itp.

1 polubienie

Panie! Kupiłem monitor i ma działać! Nie płaciłem za niego bym go jeszcze konfigurował!

Jak wyżej. Prawdopodobnie źle ustawione skalowanie (o ile nie jest 4k powinno być 100%) i/lub aplikacja która nie wspiera skalowania (czyli jest po prostu rozciągana jak obrazek).

Niestety tak to jest kiedy terminy gonią, musi być plug and play w 100% :slight_smile:

Dzięki za szybkie odpowiedzi, idę ogarniać w Google jak to się ustawia :slight_smile:

Mhm, bo 2 minuty ustawienia kontrastu szybko wyczerpią “deadline” i “schedule” ci się przesunie, w wyniku czego “ticket” przepadnie…

to trochę inaczej, trzeba wiedzieć, że to wymagane, na pudełku o tym nie piszą :frowning: jednak po coś to kolejne wydanie Windowsa jest, mogło by samo coś ogarnąć :smiley: