Problem z wyborem notebook'a

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem notebooka i nie mogę się zdecydować. Wybrałem trzy modele:

Priorytetem jest u mnie przekątna matrycy 17’, mocna grafika. Który z tych notebook’ów jest najlepszy? Jeśli ktoś ma inną propozycję, to proszę bardzo pisać. Limit do 3000 zł.

Pozdrawiam.

ASUS proponowany przez Ciebie wydaje się bardzo przyzwoitym sprzętem. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najprawdopodobniej wykonany jest z plastiku, który palcuje się.

Acera zdecydowanie nie polecam - zbyt dużo negatywnych opinii w całym Internecie.

Czyli nad Acerem mam nawet się nie zastanawiać? A z innych firm? Coś równie dobrego, albo lepszego, nie przekraczającego 3000 zł.

Taka jest jedynie moja subiektywna opinia. Osobiście nie polecałbym nikomu firmy Acer co nie wyklucza istnienia ludzi zadowolonych z laptopów tej firmy :wink:

Popatrz za modelami Lenovo Y530 (z grafiką GF 9600) oraz Y550 (najniższe/najtańsze modele mają już karty GF GT130M).

Odnośnie tej grafiki to GeForce 9600 to nie to samo GT130?

GT130 M jest wydajniejszy… A czy korzenie ma takie same jak 9600M GS to niestety nie wiem. Nie jestem aż takim szpecem :] Tak czy owak są to bardzo przyzwoite karty.

Tak wygląda TOP 5 na laptopy.info.pl:

schowek02p.jpg

Te modele które wyżej wymieniłeś jakoś nie mogę znaleźć w wersji 17" (calowej), a minimum bym chciał 17".

Asus ma kartę graf. GT120M, jest ona w miarę wydajna?

W Acer jest 9600GT, wydaje mi się, że jest ona lepsza niż ta w Asusie.