Problem z wyborem odpowiedniego windowsa 8

Składałem ostatnio nowego kompa i zainstalowalem na nim windowsa viste. Niestety okazalo sie ze moja płyta główna nie ma sterowników obejmujacych system vista wiec chce zakupić sobie nowego windowsa, ale nie wiem teraz ktory wybrac gdyż jest ich 100000 rodzajow (OEM box upgrade). Kazdy w innej cennie. Najchetniej kupiłbym upgrade, ale nie wiem czy jest to mozliwe gdyż na tym komputerze nie mam podlaczenia do internetu. oraz nie wiem jaki miałbym wybrać oem bo ich tez jest ze 2000 rodzajów. Prosiłbym o pomoc oraz najlepiej jakieś linki gdzie mógłbym od razu go sobie zamowić.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-snd-gln-u3-sata3-in-b85-pro4-581488/ to jest link do mojej płyty głównej

Płyta nowoczesna, ale spróbuj wgrać stery od 7/8, może podpasują.

Gdyby jednak nie, to bierz Windows 8.1 OEM x64, zależnie czy będziesz korzystał z zaawansowanych funkcji (szyfrowanie funkcją BitLocker, pulpit zdalny, dołączanie do domeny) możesz dopłacić do pro.

Co do upgrade, ma szanse się sprawdzić, ale reinstalacja byłaby kłopotliwa (musisz wgrać viste, a dopiero potem 8, upgrade domyślnie nie zezwala na instalację od zera - na sformatowany dysk).