Problem z wyborem procesora

Witam mam problem ponieważ chcę kupić procesor do mojej obecnej płyty głównej ale ona prawdopodobnie(Napisał mi tak jeden użytkownik bo ja nie mogę tego wyczytać na stronie producenta) 95w to jest max dla procesora ale teraz wchodzę i patrzę jakie CPU obsługuje płyta a tam mam procesor z 125w(chodzi mi o ten procesor : Phenom II X6 1100T).

Strona na której to pisze to: http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2607 Przejść do socketów AM3 i pierwszy jest ten procesor.

Płyta Główna: Gigabyte MS-56S-S3

Jeśli procesor jest na liście to jet obsługiwany przez płytę. Dla pewności możesz jeszcze napisać do supportu Gigabyte.

Dodatkowo w ostatniej kolumnie Masz informacje jaka wersja BIOSU wymagana jest do obsługi danego procesora.

Nie wiem jak Ty sprawdzałeś ale Ci nie wchodzi ten Phenom II X6 1100T :lol:

Czytaj uważnie, na końcu tabeli Since BIOS Version N/A oznacza że procek jest nie obsługiwany

N/A = Not support ale niektóre procesory z listy opisane jako 125W są obsługiwane np. Athlon 64 FX-62 od wersji biosu F1.

Albo Amd Athlon x2 6400+ 3,20Ghz 125W :smiley:

Wynika z tego, że najlepszy z procesorów AM3 jaki możesz zamontować to Phenom II X4 955 3200MHz. Szału może nie ma ale tragedii też nie.