Problem z wyborem ramu

Witam!

Mam płyte główną gigabyte m61sme która ma 2 miejsca na ramy. W jednym mam kość 1 gb goodram 800mhz. Planuję dokupić jeszcze taką samą kość 2 gb aby miec 3gb. Czy to jest opłacalne czy lepiej kupić jakieś 2x1GB lepszej firmy i uruchomic je w dualu. Proszę o pomoc. Chodzi mi o wydajność w grach.

Z góry dziękuje!

Lepiej uruchomić w dualu. Najlepiej mieć 3x1gb Kingston bo to chyba najlepsza firma w tej ktegori.

ale mam tylko 2 miejsca. Może 2x1gb OCZ albo Patriot czy lepiej do 1gb dokupić 2gb(goodram)?

Lepiej bedzie, jeśli uruchomisz płytę w dualu np.2*1GB. Jeśli planujesz mieć wiecej pamięci np 2*2GB to pamiętaj, że Widows XP obsługuje tylko ok 3,3GB ramu. Jesli masz Vistę to nie ma tego problemu. I do pracy w dualu musisz mieć dwie identyczne kości, najlepiej jeśli jest to już jeden zetaw. Dokupując drugi (niby) identyczny moduł, ale który nie był oryginalnie przystosowany do pracy w dualu, to może się że z duala nic nie będzie. Miałem taki przypadek i lepiej kupić od razu dwa moduły przystosowane do pracy w dualu. Poza tym Twoja płtya ma bardzo skromne możliwości rozbudowy i jeśli masz Vistę kup lepiej np. 2*2GB, bo później do niej już żadnej pamięci nie dołożysz.

kingston to najgorsze ramy na świecie jeśli chodzi o DDR2… geile i goodram standart tak samo…

sprzedaj to co masz i kup :

GoodRAM PRO900 2x1gb

albo

Crucial Ballistix 800mhz 2x1gb

albo z tańszych

Patriot LLK 800mhz 2x1gb

B*****t - o każdych ramach segmentu VS można to powiedzieć, geile ultra ddr2 bardzo tanie i bardzo często bez problemów pokonują 1ghz, kingstony hyperx’y od zawsze na wyśmienitych kościach i pcb są robione - dobre ramy są dobre i tyle. No i nie zapominajmy o corsairach twinX…

na Viscie tez jest ten problem, Vista 32-bit obsluguje tylko 3.25GB ramu, dopiero Vista 64-bit obsłuży więcej :slight_smile:

dzięki. Kupie chyba Crucial Ballistix 800mhz 2x1gb jak radzi klopas.