Problem z wyborem Windowsa do grania

@ Łukash DirectX 11.1 istnieje - czy koledzy przespali zimę ?

wszystkie GeForce’y z układem “Kepler” już obsługiwały według NVIDI

co nie było prawdą, a na pewno obsługuje Radeon HD 7950.

Kurcze ja nie chcę co chwilę się z kimś przekomarzać :slight_smile:

gmerson , ja dobrze o tym wiem że istnieje :wink: Tylko czy ktokolwiek z producentów się nim zainteresuje :wink: Dlatego wspominam o 10.1, który również istnieje i wyszedł jak się można domyśleć po DX10 , i nie jestem pewny czy jakaś gra na to to powstała…ogólnie został niezauważony i ominięty szerokim łukiem.

W ogóle to małe sprostowanie : http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72638

Ok zgadzam się dużej różnicy nie widać ,trzeba mieć wprawne oko zresztą mało kto gra w 3D chyba ?

Problem może pojawić się, gdy MS zacznie wypuszczać kolejne wersje DirectX-a, pozwalające na stworzenie jeszcze ładniejszych gier,

i jak ich dobrze znamy nie udostępnią na Windows 7.

Kiedy to nastąpi trudno przewidzieć ? tak że jeszcze troszkę czasu minie, na dzień dzisiejszy równie dobrze jest wybrać Windows 7 64bit ,

jak kto nie lubi nowości myślę że się zgodzimy ? :slight_smile:

Powstało ich kilka, np. Tom Clancy’s H.A.W.X. :wink:

Co nie zmienia faktu, że producenci i deweloperzy pewnie bardziej zwracają uwagę na “pełne” wydania DirectX-ów, a nie te “ułamkowe”.

Małe sprostowanie do tematu DX11.1 tylko pod Win8 - nie do końca tak jest : http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72638

Myślę że co do tych kwestii są wszyscy zgodni :wink:

PS. No może wszyscy oprócz SnykeShadow :slight_smile:

No nie (prawie) sami fachowcy tutaj. Od kiedy to nie można mieć podpięte 8GB ramu do płyty głównej i Windows 7 32bit?

Nie wciskam, XP tylko twierdzę, że był/jest to najbardziej przyjazny/stabilny system operacyjny. Sam fakt ze część nowych gier jest budowana nadal (też) pod ten system o czymś świadczy.

Paranienormalny

Ciekawe, co dla ciebie nie jest „dnem” w świecie gier. Pewnie jesteś fanem BF3.

Gmerson

Poczytaj sobie różne fora związane z tematem i zamieszczone tam opinie na temat tego systemu. Nawet tu na DP często zdarzają się tematy z prośbą o pomoc przy Windows 8.

Qba_

Ilość ram, jaką posiadam jest przygotowana dla systemu 64bit-owego, który zapewne kiedyś zainstaluje, ale na obecną chwilę nie widzę takiej potrzeby.

Fora to ja sobie poczytać mogę,opinie na nich mnie nie interesują bo musiał bym się pozbawić rozumowania,powinieneś wiedzieć że tylko jakiś procent informacji

w necie jest prawdziwe a reszta ? - może inaczej w ufo na YouTube też mam uwierzyć .Inny przykład mogę sobie napisać Windows 7 to totalne dno i co masz mi uwierzyć ?

przecież napisałem i to na forum :slight_smile: a naprawdę ja nawet go nigdy nie miałem zainstalowanego - często spotykana krytyka.

Widzisz chodzi o to że jak czyta się już niektóre porady,to nieraz można z krzesła spaść ,ma to jeden plus pojawia się wtedy uśmiech na twarzy, podobno zdrowo.

Zgadzam się że często ludzie piszą o pomoc związaną z Windows 8,a jak często piszą o pomoc w przypadku Windows 7 lub innym systemie ?

  • częściej bo więcej osób je posiada, a nie moja wina że proste rzeczy urastają do miana problemu,przykładowo dlaczego na Windows 8 nie mam dźwięku 5.1

(a słucham pliku (nagrania) stereo aplikacja WMP ,sam zapewne uznasz to za wesołe) albo z skąd wziąć sterowniki - jeśli wiesz jak to zrobić to pierwsze co robisz

  • wchodzisz na stronę producenta,ktoś inny nie wie i ma problem który nie jest problemem prawda ? tylko nieumiejętnością korzystania z zasobów i możliwości internetu

[nie chcę tym przykładem nikogo urazić mi kiedyś ktoś też to pokazywał co i jak - nie umiałem nawet prostego programu uruchomić w Windows 98]

  • po udzieleniu pomocy zapewne dla tej osoby staje się to już banalne ? i dany system robi się przyjazny.

Tak że jeśli to miał być argument to pudło :slight_smile: chyba że naprawdę masz jakieś konkrety ?

Teraz po tych naszych wpisach to kolega macio327 już nic nie będzie wiedział, to jeszcze przypomnę

  • nie boisz się nowości bierz Windows 8 64bit, a jak kupisz Windows 7 64bit to też wszystko będzie hulać

  • forami się nie sugerować, a wszystko można sprawdzić instalując wersję trial systemu który nas interesuje :slight_smile:

gmerson

Wysoko się zgadza tylko irytuje mnie to, że poniektóre osoby nie potrafią przeczytać czyjejś wypowiedzi ze ZROZUMIENIEM tylko z góry zakładają, że „ja mam rację a reszta wypowiedzi jest bleeee”. Napisałeś, że jeżeli kolega nie boi się nowinek niech instaluje Windows 8. Wszystko pięknie ładnie, ale nie jestem przekonany czy kolega macio327 miał do czynienia z Windows, 7 bo jeżeli nie to Windows 8 będzie dla niego ( przez parę dni/tygodni) murem nie do przeskoczenia. Napisał również, że jest graczem. Nasuwa się tu kolejne pytanie. Czy jest tylko graczem? Czy zna system operacyjny w umiarkowanym stopniu czy może jest kompletnie zielony? Jeżeli jest „zielony” to sam sobie odpowiedz na pytanie, jakie to ma szanse by prawidłowo posługiwać się OS Windows 8?

Kolejna kwestia to taka, że 90% gier nie współpracuje na obecna chwilę, z Windows 8.

Osobiście nie sądzę by porzucił swoje ulubione tytuły gier na rzecz nowego systemu operacyjnego gdzie to (jak już pisałem) spokojnie będzie jeszcze długo grał w najnowsze tytuły na Windows 7.

1.“90% gier nie współpracuje na obecna chwilę” - no to ja mam podróbkę bo u mnie 99% chodzi a może i wszystkie które posiadam w domu nie sprawdzałem każdej

  • powiedz mi kolego skąd ty masz takie wiadomości ?

2.A co w tym systemie trudnego wszystko podane na tacy ? około tygodnia temu uruchamiałem system Windows 8 pani lat 50+ i śmigała po paru zapytaniach,

że aż miło wcześniej miała XP.

3.Nie mówię że wszystko bleee zapewne jesteś młodym człowiekiem, tym bardziej nie powinieneś bać się nowego.

4.Przypuszczam że nie miałeś kontaktu z tymi systemami i dlatego masz sam takie obawy,a szczególnie jak naczytałeś się w necie?

@ SnykeShadow Nie jestem taki, aż taki “zielony” :D, mam styczność z 7 i z XP (z 8 jeszcze nie), komputer będzie służył także do przeglądania internetu, lecz jeżeli DirectX 11.1 i następne nie będą kompatybilne z 7 to mi nawet support MS nie pomoże. Komputer mam zamiar kupić najpóźniej za 2-3 miesiące i ma mi służyć 3-4 lata. Myślę że raczej jak mówi gmerson problemu z grami nie powinno być [np. jak niektórzy myślą, że na pudełku z grą w wymaganiach nie jest napisane Windows 8 to gra nie będzie działać]. Decyzję podejmę i tak przy ostatecznym wyborze sprzętu, ale jestem bardziej skłonny do wyboru Windowsa 8 64 bit. Chociaż i tak muszę to wszystko “ogarnąć” głębiej. Proszę o następne opinie bo faktycznie, na razie do końca nie wiem.

poczytaj sobie jeszcze blog kolegi http://www.dobreprogramy.pl/Windows-a-g … 36335.html