Problem z wyborem Windowsa do grania


(Macio327) #1

Witam. Mam problem jestem graczem i chcę kupić nowy sprzęt, ale nie wiem czy W7 czy W8. Czytałem opinie i wywnioskowałem że: ''nie wiem''


(przemek8423) #2

Tutaj dostaniesz też różnorodne opinie albo wcale. To musi być Twój wybór,nikt za Ciebie nie zdecyduje :slight_smile:


(Xparanienormalnyx) #3

Windows 7. Win8 to system głównie dla tabletów i komputerów biurowych opartych o ekrany dotykowe, poza tym póki co pojawia się już sporo wątków o problemach ze zgodnością z grami, więc nie warto się ładować w potencjalne kłopoty, do tego w7 jest raczej wygodniejszy dla przeciętnego użytkownika.


(SnykeShadow) #4

Do grania najlepszy jest Windows XP, ale twórcy gier zaczynają pomijać ten system szerokim łukiem. W Windows 8 osobiście bym się nie pakował gdyż dość powszechnie są znane problemy z jego stabilnością. Nie pozostaje Ci nic innego jak Windows 7 który zapewne starczy Ci na dłuuuugo jako system operacyjny (też) dla gier.


(Xparanienormalnyx) #5

No to powodzenia w szukaniu polskiej wersji 64bitowej XP’ka, by mógł sprostać wymaganiom obecnych gier :wink: I nie tylko producenci gier omijają XP szerokim łukiem, producenci sprzętu też już kończą support tego systemu. A sama stabilność XP też pozostawiała wiele do życzenia, więc nie pleć proszę bzdur.


(Lechoslawgmer) #6

Windows 7 i Windows 8 są równie dobre choć ja brałbym 8 , ponieważ w przyszłości okazać się może że wyjdzie jakiś nowy DirectX i nie będzie go na Windows 7,

żadnych XP - przestarzały system i gier na niego nie będzie powoli wcale - a problemy zgodności z grami w Windows 8 to po prostu jakieś bajdy chyba że chodzi o 10 letnie gry

jak się nie boisz nowości to bierz Windows 8 ,jeśli masz obawy to Windows 7 - oczywiście 64bit - wybór należy do ciebie ?

(mimo mojego wieku prawie 46 na karku, lubię grywać w różne gierki szczególnie MMORPG (tylko wymagające tytuły) i wszystko pięknie działa na Windows 8

jak komuś nie działa to powiem, tak brutalnie nie umie obsługiwać komputera, lub powtarza bzdety o Windows 8 których naczytałem się na niejednym portalu)


(SnykeShadow) #7

Paranienormalny

To, że XP jest najlepszym systemem do grania było tylko stwierdzeniem - (autopsja).

Ciekawe, które to gry działają tylko z 64bitową wersją systemu. Osobiście z takim przypadkiem się nie spotkałem. Jeżeli już to obecne standardy dla gier zaczynają się od wersji 32bitowej systemu Windows 7 z (przynajmniej) 4GB ramu na pokładzie komputera wspierane przez karty graficzne z serii GTX (dla kart graficznych Nvidia) oraz procesorem o podobnym albo wyższym taktowaniu rdzeni, jakie posiada Intel Core i3.

Tak na przyszłość radzę czytać czyjeś posty ze zrozumieniem – swoje zresztą też zanim je opublikujesz.


(Xparanienormalnyx) #8

By wykorzystać 4GB oraz więcej pamięci RAM potrzebna jest 64bitowa wersja systemu, a mniejsza ilość to w obecnych czasach za mało by komfortowo grać. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :wink:


(Lechoslawgmer) #9

@SnykeShadow z tym XP to naprawdę wypaliłeś - przecież on nawet nie wspiera nowinek technologicznych w grach,chyba o tym wiesz ?

nie mówiąc o coraz wyższych wymaganiach jak pamięć i itp.

  • powinieneś napisać był najlepszy do grania.

(Xparanienormalnyx) #10

Otóż to. Do tego chociażby tak ważna sprawa jaką jest DirectX 10 który nie jest obsługiwany przez XP, a też już zaczyna przechodzić do historii, choćby Crysis 3 wymaga już pełnej zgodności z wersją 11, na 10ce nie ruszy i zapewne coraz więcej gier będzie szło w tym kierunku.


(Macio327) #11

To, że to mój wybór to sam wiem, ale równie dobrze SAM mogę wybrać Windowsa 95, więc chciałbym jakichś wskazówek i porad… I jak mówi gmerson, że jak wejdzie następny DirectX to może nie wchodzić na W7


(Xparanienormalnyx) #12

Zapewne jeśli wyjdzie DirectX 12 będzie można go bezproblemowo zainstalować w Win7. Ten system będzie miał pełny support Microsoftu jeszcze kilka dobrych lat, więc nie ma się co obawiać. W ogóle co to za durna argumentacja mająca niby działać na korzyść ósemki? Niewiedza i fantazja niektórych ludzi czasem mnie powala…

Reasumując, decyzję chyba będziesz musiał podjąć sam. Ściągnij wersje testowe obu systemów i sam sprawdź, co będzie dla ciebie wygodniejsze. Bo w zasadzie jedyną kwestią sporną pozostanie wygoda użytkowania, win8 za jakiś czas zostanie dopracowany łatkami i zapewne będzie tak samo wydajny i stabilny jak 7.


(rgabrysiak) #13

Cześć

Wydajność systemu Windows 7 i Windows 8 jest na podobnym poziomie. Kwestią najbardziej różniącą oba systemy jest ich wygląd.

Nie każdemu do gustu przypada zmieniony interfejs w Windows 8.

Nie wiem w jaki sposóbm mamy ci powiedzieć na którym systemie będzie ci się lepiej pracowało. To kwestia upodobań i przyzwyczajeń, decyzję podejmij sam a nie czekaj aż ktoś zrobi to za ciebie.


(Lechoslawgmer) #14

wychodzi twoja niewiedza, : Ostania wersja API oznaczona symbolem 11.1 będzie zarezerwowana

tylko dla Windows 8.

A gdybyś kolego wszechwiedzący nie wiedział co to API :

DirectX to API wykorzystywane przez gry komputerowe i aplikacje multimedialne. Odpowiedzialne jest przede wszystkim za grafikę 3D.

Tak więc jeśli koledze będzie zależało też w przyszłości na 3D to powinien zastanowić się na Windows 8,jeśli nie to Windows 7 na jakiś czas spokojnie starczy a do

tego czasu może wyjdzie jakiś nowy :slight_smile:

Źródło Microsoft cytuję:

“DirectX 11.1 jest częścią Windows 8, tak samo jak DirectX 11 był częścią Windows 7… W tej chwili nie mamy planów przeniesienia DirectX 11.1 na Windows 7.”


(SnykeShadow) #15

Ehhh…panowie. Wystarczy 32-u bitowy Windows 7. Od 4 do 8 GB pamięci ram. Porządna karta graficzna + wydajny zasilacz oraz Intel Core i3 lub i5 i można płynnie grac na full detalach. Jeżeli gra będzie źle zoptymalizowana to żaden komputer z Windows 7 32-64bitowy czy Windows 8 jej nie uciągnie tak jakbyśmy chcieli.

Oczywiście, jeżeli ktoś chce grać na ful wypas detalach ze wszelkimi bajerami to musi sporo zainwestować w komputer i nie ma tu znaczenia czy będzie to 7 czy 8 – liczą się „bebechy” w kompie.

Teraz przykładowo. Taki Max Payne 3. Gra b.dobrze zoptymalizowana pod każdym względem. Grafika cieszy oko w każdym pikselu, jaki wyświetla się na ekranie a zasoby do tego potrzebne to: Quad Core i7 2.8 GHz, 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce 480 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows XP /Vista/7 – jakoś pod XP potrafi pięknie śmigać.

Kolejny przykład to Far Cry 3 który też śmiga pod XP z DX9!

Takich przykładów można wymieniać wiele. Osobiście posiadam Windows 7 32bit 8GB ramu z kartą graficzna GeForce GTX 660 Ti i nie narzekam na płynność gry. Jeżeli coś się przycina to coś wyłączam i sprawdzam czy nadal występuje błąd. Jeżeli tak to wiem ze coś jest źle z optymalizacją w danej lokacji.

Zauważcie też jeszcze jedną rzecz. Mianowicie nie zostało napisane jaki komputer – a właściwie jakie „bebechy” kolega macio327 ma zamiar mieć w swoim kompie.

Reasumując.

Powtarzam że system operacyjny Windows 7 jeszcze długo będzie służył zarówno dla gier jak i innych aplikacji a Windows 8 jest niedopracowany.


(Lechoslawgmer) #16

@SnykeShadow kolega to już dziś drugą gafę strzelił 32bitowy i 8 GB pamięci ram ?

już nawet nie chce mi się więcej pisać :slight_smile:

a z tym że Windows 7 jeszcze długo pożyje to się zgadzam,jak wcześniej napisałem wiadomo że z czasem będą przesunięcia w kierunku Windows 8.

Kolega pisze że Windows 8 jest niedopracowany a może jakieś konkrety ? bo ja nie zauważyłem ?

Mamy wszystko to co w Windows 7 plus parę dodatkowych bajerów mniej lub bardziej przydatnych - to wszystko.

Druga sprawa kolega pytał konkretnie czy wybrać 7 czy 8 .A ponieważ te systemy są podobne musi wybrać sam ? oczywiste jest tylko jedno

że nie ma już sensu brać systemu 32 bit.


(Xparanienormalnyx) #17

Tak, i jeszcze powiedz że 32bitowy windows pozwala ci wykorzystać całą zainstalowaną pamięć RAM. Z całym szacunkiem, ale z takimi bajeczkami idź do totalnych laików, oni może ci w nie uwierzą.

PS: Far Cry 3 (jak zresztą cała seria) to budżetowe dno, choć fakt faktem sprawnie rozreklamowane. W żadnym wypadku nie można tej serii podawać za jakikolwiek przykład postępu, gdyż nawet 3 jest napisana w oparciu o standardy obowiązujące na początku millenium.

Co do posta wyżej, faktycznie nie wiedziałem o posunięciu MS w sprawie DirectX. Aczkolwiek nie jest pewne czy nie udostępnią w przyszłości tego API dla Win7, poszperałem trochę w google i widzę same spekulacje, fakt udostępnienia nowego API wraz z nowym systemem wcale nie przesądza faktów.


(Qba_) #18

Ciekawe połączenie, 8GB RAM + 32-bitowy OS. #-o

Masz rację, nadal nowe gry działają pod XP. Jednak sporo gier wychodzi już tylko na systemy od Visty w górę, dajmy na to AC3, czy Sniper Elite v2. A z biegiem czasu nowych gier działających pod XP będzie coraz mniej, więc kupując teraz komputer do gier po prostu nie opłaca instalować XP.


(Longhorn2009) #19

Więcej takich opinii i będzie dobry materiał dla Discovery Channel na film naukowy…

8GB pod systemem, który jest ograniczony do 4GB? Kiepsko to widzę, do tego procek również wolniej pracuje, a pojedynczy proces nie może uzyskać więcej niż 2GB do swoich potrzeb. Sam Microsoft powoli odchodzi od architektury x86.

Co do wyboru Win 7 a 8, używam Ósemki i nie zachwalam stabilności, ale poza tym są plusy. Przebudowany interfejs, wymagający przyzwyczajenia ale jako informatycy musimy być przygotowani do ciągłego postępu i istotna zmiana szybkości na plus. Są co prawda opinie, że Microsoftowi “nie wychodzi” co drugi system operacyjny Win 2000 - Millenium - XP - Vista - 7 - 8 i sądząc po popularności czy Visty (5% na rynku OS) i powoli rosnącej ekspansji Win 8 (pomimo solidnie rozdmuchanej akcji reklamowej) nie dziwię się tym dygresjom.


(Łukash) #20

bcdedit /set increaseuserva 3072

:wink:

macio327 , kiedy ten sprzęt i system masz zamiar kupić ? Jak niedługo, jak masz sporo nowych gier, to raczej bierz Windows 7x64, jak za jakiś czas np za pół roku to możesz pokusić się o Win8, bo do tego czasu system będzie już połatany, rozwiążą większość problemów z kompatybilnościom i zgodnościom o ile takie są, akurat nie interesuje mnie ten system także nawet nie wiem czy są jakieś problemy, jak są to na pewno wyjdzie jakieś stosowne update. Win XP odpada całkowicie bo powoli zostaje zabijany, brak DX10/11, jest mniej stabilny, mniej wydajny, również w grach od Visty/7- a to jest potwierdzone i zapewne i od 8. Najlepiej jednak zrób jak pisze Paranienormalny jak kupisz sprzęt ściągnij wersje testowe Win7/8, są dostępne za darmo, sam na “żywo” poznasz środowisko i ocenisz. Win 7 powinien posłużyć jeszcze parę lat.

Przypomina mi się że kiedyś było coś takiego jak DX10.1 słyszał ktoś coś o tym ? :smiley: