Problem z wyborem zestawu komputerowego (2 propozycje)


(Pharun) #1

Znajoma mojej mamy chce kupić kompa swoim dzieciakom (no i oczywiście sobie). Limit finansowy jest bardzo ograniczony jednak udało mi się zbudować w tej cenie jeden zestaw. Sprawa była by prosta gdyby nie to że szef w/w koleżanki mojej mamy nie zbudował za odrobinę niższe pieniądze innego, porównywalnego zestawu. Poproszono mnie o podjęcie decyzji, jednak przyznam się szczerze-nie wiem. Komputery między sobą różnią się tak naprawdę tylko szybkością pamięci i procesora. Komputer składany jest z myślą o multimediach i pracy typowo biurowej (czyli nic wymagającego), z gier to 9 latek dla którego przeznaczony jest ten sprzęt gra w Metina 2 więc również wymagań jak torpeda to to nie ma. Pytanie tylko co jest lepszą inwestycją? Załączam obie konfiguracje:

  1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5348d445bbdc438.html

  2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cd021941c657e06.html

Swoje zdanie na temat tego sprzętu mam, jednak chciałbym usłyszeć jeszcze jakieś opinie, ponieważ odpowiedzialność za zakup tego sprzętu spoczywa na mnie. Od razu zaznaczam że proszę o opinie który z tych zestawów lepszy a nie o teksty typu że oba gów****e, albo zestaw linków do sklepu ze sprzętem. Z góry dziękuję!


(Gural7) #2

Zestaw pierwszy jest lepszy,choć osobiście powiem że szału nie ma,nalegał bym podczas kupna na inny zasialacz bo ten Logic to tykająca bomba i z taką kartą jak 9800 GT nie wróżę mu długiego życia.


(Piotr Kluzowicz) #3

A jaki jest limit finansowy? Jak podasz kwotę, to może koledzy znający się na składaniu komputerów wymyślą jakiś lepszy zestaw...


(Pharun) #4

Limit finansowy wynosi 1500zł... dlatego jak to ujął gural777 "szału nie ma". Dodam że mieszkam w Bydgoszczy i komp ma być kupowany za gotówkę z odbiorem osobistym - żadnej wysyłkowej itd - chodzi o to żeby serwis był na miejscu a nie zabawa z paczkami, kurierami itd. Guralowi dziękuję za podpowiedz związaną z zasilaczem.


(Błażej) #5

Procesor zmień na E5200, a weź 4GB ramu


(Pharun) #6

Już niestety przedraża za bardzo, poza tym system tam zainstalowany będzie 32bit i to najprawdopodobniej XP a nie Vista więc 4GB ramu i tak nie będą wykorzystane w pełni.