Problem z wyborem zestawu komputerowego (2 propozycje)

Znajoma mojej mamy chce kupić kompa swoim dzieciakom (no i oczywiście sobie). Limit finansowy jest bardzo ograniczony jednak udało mi się zbudować w tej cenie jeden zestaw. Sprawa była by prosta gdyby nie to że szef w/w koleżanki mojej mamy nie zbudował za odrobinę niższe pieniądze innego, porównywalnego zestawu. Poproszono mnie o podjęcie decyzji, jednak przyznam się szczerze-nie wiem. Komputery między sobą różnią się tak naprawdę tylko szybkością pamięci i procesora. Komputer składany jest z myślą o multimediach i pracy typowo biurowej (czyli nic wymagającego), z gier to 9 latek dla którego przeznaczony jest ten sprzęt gra w Metina 2 więc również wymagań jak torpeda to to nie ma. Pytanie tylko co jest lepszą inwestycją? Załączam obie konfiguracje:

  1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5348d445bbdc438.html

  2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3cd021941c657e06.html

Swoje zdanie na temat tego sprzętu mam, jednak chciałbym usłyszeć jeszcze jakieś opinie, ponieważ odpowiedzialność za zakup tego sprzętu spoczywa na mnie. Od razu zaznaczam że proszę o opinie który z tych zestawów lepszy a nie o teksty typu że oba gów****e, albo zestaw linków do sklepu ze sprzętem. Z góry dziękuję!

Zestaw pierwszy jest lepszy,choć osobiście powiem że szału nie ma,nalegał bym podczas kupna na inny zasialacz bo ten Logic to tykająca bomba i z taką kartą jak 9800 GT nie wróżę mu długiego życia.

A jaki jest limit finansowy? Jak podasz kwotę, to może koledzy znający się na składaniu komputerów wymyślą jakiś lepszy zestaw…

Limit finansowy wynosi 1500zł… dlatego jak to ujął gural777 “szału nie ma”. Dodam że mieszkam w Bydgoszczy i komp ma być kupowany za gotówkę z odbiorem osobistym - żadnej wysyłkowej itd - chodzi o to żeby serwis był na miejscu a nie zabawa z paczkami, kurierami itd. Guralowi dziękuję za podpowiedz związaną z zasilaczem.

Procesor zmień na E5200, a weź 4GB ramu

Już niestety przedraża za bardzo, poza tym system tam zainstalowany będzie 32bit i to najprawdopodobniej XP a nie Vista więc 4GB ramu i tak nie będą wykorzystane w pełni.