Problem z wyborem zmian w sprzęcie :)


(Zachód) #1

Witam więc tak posiadam:

Procek: AMD Athlon 64 x2 4000+

RAM: 2x 512 mb Samsung i 2 gb firmy nie wiem bo mi sie kompa nie chce rozkręcać a w CPU-Z nie wyświetla :stuck_out_tongue: (chyba kingston)

Karta Grafiki: nVidia GeForce 8400 GS

Komputer: HP Pavilion a6120

Płyta główna: ECS Nettle2 (przepisuje z CPU-Z, bo się nie znam dokładnie :P) DDR2

I więc, czy ta płyta: http://www.incom.pl/products/descriptio ... -sam2.html

-będą na niej działały RAM, procek i karta?

-droga jest? :stuck_out_tongue:

-czy jest dobra? :slight_smile:

Pytam się bo w przyszłości bo zdobyciu większej ilości pieniędzy lub naciągnięcia rodziców :stuck_out_tongue: chce kupić kartę graficzną DDR3 do gier, a nie chce wymieniać całego komputera i chcę wiedzieć czy dokupione 2gb ramu pójdzie na marne, a na wymiane procka i reszty nie mam kasy z tego co wyczytałem to mój procek pasuje ale nie wiem jak zreszta :slight_smile:

Z góry dziękuję:slight_smile:


(Gural7) #2

Jak już to weź lepiej tą http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20188 twój procesor jest obsługiwany jak widać w tym linku http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=A770DE%2b ,a jak będziesz chciał wymienić procka to będziesz mógł włożyć nawet 6- rdzeniowego Phenoma II X6,płyta ma 4 wejścia na ram ,maksymalnie do 16 GB i dwa wejścia na karte graficzną PCI-E x16.

-- Dodane 17.05.2010 (Pn) 17:52 --

Moja podana płyta jest znacznie lepsza i nie jest taka droga :wink:.


(Agatonster) #3

Zachód ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(MaRa) #4

Ta płyta obsługuje zarówno DDR2 jak i DDR3, jednak NIE JEDNOCZEŚNIE. Albo jedne, albo drugie, do dwóch modułów jednego rodzaju. W zasadzie DDR2 wystarczą, nie jest takie pilne przechodzić na pamięci DDR3, w zależności od konfiguracji i zastosowań mogą nawet okazać się wolniejsze. Czy będą obsługiwane DDR3 to zależy od procesora, bo to w nim mieści się kontroler pamięci.

Nie widzę też sensu w wymianie samej płyty głównej, nie będzie większej różnicy wydajności (na granicy błędu pomiaru). A pamięć zainstalowana na karcie graficznej nie na ma żadnego związku z tą na płycie, kartę można wymienić, nawet na posiadającą pamięci GDDR5. Karta ma najprawdopodobniej złącze PCI-Express (AGP skończyło się na GF7600), takie samo ma też płyta, więc będzie można zainstalować każdą nową grafikę.


(Gural7) #5

Błąd ,na AGP od GF były jeszcze 7800 GS ,7900 GS ,7950 GT .


(Zachód) #6

I tu właśnie zastanawiałem się jeszcze nad wymienąsamej karty graficznej ew na taką: http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... znych.aspx (6 lub 7 miejsce w rankingu). Bo jest napisane, że za ok. 500-600 zł to akurat by mi pasowało :stuck_out_tongue: Co o tym sądzicie? :slight_smile:


(Gural7) #7

W tej cenie najlepiej brać www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86 ... s_id=25289 .


(Zachód) #8

Hmmm ciekawa ta karta ale ja potrzebuje DDR2 a tam jest DDR5 (co jest dziwne może num padem pisali i pomylili się :P) ale nie jestem w tym zbytnio obeznany :stuck_out_tongue:


(Gural7) #9

Twoja płyta musi mieć pamięci DDR2,karta to już inna bajka,nie musi być taki sam rodzaj pamięci na karcie jak i na płycie:) ,karta graficzna do płyty musi mieć gniazdo PCI-E x16,możesz tą karte kupywać spokojnie.