Problem z wyborem zmian w sprzęcie :)

Witam więc tak posiadam:

Procek: AMD Athlon 64 x2 4000+

RAM: 2x 512 mb Samsung i 2 gb firmy nie wiem bo mi sie kompa nie chce rozkręcać a w CPU-Z nie wyświetla :stuck_out_tongue: (chyba kingston)

Karta Grafiki: nVidia GeForce 8400 GS

Komputer: HP Pavilion a6120

Płyta główna: ECS Nettle2 (przepisuje z CPU-Z, bo się nie znam dokładnie :P) DDR2

I więc, czy ta płyta: http://www.incom.pl/products/descriptio … -sam2.html

-będą na niej działały RAM, procek i karta?

-droga jest? :stuck_out_tongue:

-czy jest dobra? :slight_smile:

Pytam się bo w przyszłości bo zdobyciu większej ilości pieniędzy lub naciągnięcia rodziców :stuck_out_tongue: chce kupić kartę graficzną DDR3 do gier, a nie chce wymieniać całego komputera i chcę wiedzieć czy dokupione 2gb ramu pójdzie na marne, a na wymiane procka i reszty nie mam kasy z tego co wyczytałem to mój procek pasuje ale nie wiem jak zreszta :slight_smile:

Z góry dziękuję:)

Jak już to weź lepiej tą http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=20188 twój procesor jest obsługiwany jak widać w tym linku http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=A770DE%2b ,a jak będziesz chciał wymienić procka to będziesz mógł włożyć nawet 6- rdzeniowego Phenoma II X6,płyta ma 4 wejścia na ram ,maksymalnie do 16 GB i dwa wejścia na karte graficzną PCI-E x16.

Dodane 17.05.2010 (Pn) 17:52

Moja podana płyta jest znacznie lepsza i nie jest taka droga ;).

Zachód ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ta płyta obsługuje zarówno DDR2 jak i DDR3, jednak NIE JEDNOCZEŚNIE. Albo jedne, albo drugie, do dwóch modułów jednego rodzaju. W zasadzie DDR2 wystarczą, nie jest takie pilne przechodzić na pamięci DDR3, w zależności od konfiguracji i zastosowań mogą nawet okazać się wolniejsze. Czy będą obsługiwane DDR3 to zależy od procesora, bo to w nim mieści się kontroler pamięci.

Nie widzę też sensu w wymianie samej płyty głównej, nie będzie większej różnicy wydajności (na granicy błędu pomiaru). A pamięć zainstalowana na karcie graficznej nie na ma żadnego związku z tą na płycie, kartę można wymienić, nawet na posiadającą pamięci GDDR5. Karta ma najprawdopodobniej złącze PCI-Express (AGP skończyło się na GF7600), takie samo ma też płyta, więc będzie można zainstalować każdą nową grafikę.

Błąd ,na AGP od GF były jeszcze 7800 GS ,7900 GS ,7950 GT .

I tu właśnie zastanawiałem się jeszcze nad wymienąsamej karty graficznej ew na taką: http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze … znych.aspx (6 lub 7 miejsce w rankingu). Bo jest napisane, że za ok. 500-600 zł to akurat by mi pasowało :stuck_out_tongue: Co o tym sądzicie? :slight_smile:

W tej cenie najlepiej brać www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86 … s_id=25289 .

Hmmm ciekawa ta karta ale ja potrzebuje DDR2 a tam jest DDR5 (co jest dziwne może num padem pisali i pomylili się :P) ale nie jestem w tym zbytnio obeznany :stuck_out_tongue:

Twoja płyta musi mieć pamięci DDR2,karta to już inna bajka,nie musi być taki sam rodzaj pamięci na karcie jak i na płycie:) ,karta graficzna do płyty musi mieć gniazdo PCI-E x16,możesz tą karte kupywać spokojnie.