Problem z wybraniem systemu operacyjnego

(Loczi) #1

Parametry mojego komputera:

Intel Pentium Dual Core E2160

GIGABYTE GA-P31-DS3L

RAM 2GB

ATI Radeon X1900XT

Jakiego windowsa polecacie na ten komputer? winXP? winXP 64bit? Vista? 7?

(Tirion) #2

winXP

(Pkubaj) #3

Żaden.

(Bucek11) #4

Na 7 nie masz szans tak samo jak i na vistę masz teraz 2 GB ram a 7 bądź vista zżera 512 MB także ci się nie opyla bo gry będą się ciąć pozostaje ci tylko XP żadnego innego wyboru nie masz ja tez muszę się z tym pogodzić :slight_smile:

(Pindor Marcin) #5

Proponuję jakąś dystrybucję Linuxa :lol:

A jeśli upierasz się przy Win - to zdecydowanie na tym sprzęcie polecam XP

(Loczi) #6

Ale win 32bity czy 64bity? bo różne opinie na ten temat słyszałem mimo, że procek ma 64bity.

A jak bym kupił dodatkowe 2GB RAMu to jak by było(rozważam taką opcje)?

Co do linuxa to obstawiam, że też będę miał. Ale wiadomo, że wiele programów czy gier(na tym mniej mi zależy) jest pisane tylko pod windowsa.

(Tirion) #7

Nadal WinXP32

(sla17) #8

Cześć,

w obecnej sytuacji albo Linux (można odpalać aplikacje z Windows przez Wine, ale czasem są jakieś problemy) albo Windows XP.

Windows 7 widziałbym tylko wtedy, gdybyś :

:arrow: wymienił procesor na mocniejszy lub też na Core 2 Quad (np. Q8200, na allegro chodzi z tego co widzę po 300zł)

:arrow: dokupił RAM, aby w końcowym efekcie było go 4GB (i wtedy wersja x64)

Karta graficzna mogłaby zostać, pozwoliła by spokojnie odpalić Aero, ale wiadomo, bez szaleństw.

(Loczi) #9

Czyli tyle ile wart jest ten komputer :wink:

A może lepiej kupić 1GB RAM i zostać na 32 bity, zamiast 2GB i 64bity, co o tym myślicie?

(Tirion) #10

Ram który masz powinien w zupełności wystarczyć do gier które jesteś w stanie uruchomić. Jeśli chcesz mieć kilka programów uruchomionych jednocześnie to możesz dokupić trochę pamięci, jest tania. Najpierw zainstaluj XP32 i sprawdź jak działa, myślę że nic nie będzie trzeba kupować.