Problem z wycięciem kawałka MP3


(system) #1

Witam! Nie mam już siły i nerwów żeby próbować dalej więc piszę do Was z banalnym problemem...: Chciałbym wyciąć fragment MP3 żeby zrobić z tego dzwonek na koma i robiłem tak kiedyś z nudów. Dzisiaj ściągnąłem może z 5 różnych, przeznaczonych do tego programów i nie potrafię sobie z tym poradzić, suwak ucieka nie moge konkretnie zaznaczyć fragmentu, poza tym jak zaznacze cokolwiek to nie ma opcji wytnij (nie jest podświetlona) itd. Problem wiem, że jest banalny i aż śmieszny ale już mnie z nerwów skręca, więc baaardzo proszę niech ktoś mi opisze krok po kroku jak się to robi i czym. Powiem szczerze, że odechciało mi się już tego dzwonka ale jednak muszę to zrobić dla spokoju ducha. Dzięki z góry i proszę się nie śmiać :smiley:


(Cyba91) #2

Ściągnij mp3knife,tam tylko otwierasz piosenke i niczym nie trzeba przesuwać.Włączasz ją żeby leciała i w momencie kiedy chcesz żeby się zaczynało naciskasz jakiś tam guzik,tak samo tam gdzie ma sie skończyć i na końcu zapisujesz :stuck_out_tongue: nie pamiętam dobrze bo dawno go nie miałem :smiley:


(system) #3

Dobra, dzięki! Spróbuje... Ale czekam może ktoś jeszcze coś dopisze... PZDR!


(Tomaloo1) #4

Ja używam mp3directcut. Mały , szybki i mp3 docinasz w kilka sekund!


(XMan) #5

Zrobisz to za pomocą programu Audacity :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... city+1.2.6

Do tego potrzebny jest Lame MP3 encoder :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... der+3.98.2

Musisz go umieścić w C:\Program Files i zainstalować w Audacity.

Edytuj -> Ustawienia -> Format pliku -> Znajdż Bibliotekę wstaw plik ,,lame_enc.dll".

Poradnik dla początkujących do Audacity :

viewtopic.php?f=7&t=228900

Temat :

viewtopic.php?f=19&t=276056


(grand) #6

Temat znakomicie pasujący do twojego problemu :arrow: klik


(Kwarc21) #7

Użyj tego http://rapidshare.com/files/162707705/mp3DC202.exe.html


(KaisuM) #8

a ja bym polecił coś takiego:

http://media-convert.com/pl/


(Bartt85) #9

jak masz nero 6 albo 7 to wejdz w waveEditor tam przenieś mp3 w chwilke przerobi ci na audio zaznaczysz soboe bezproblemowo z jakiego momentu ma byc fragment wycienty! zapisujesz jako mp3 i gra gitara! pozdr.


(Chillout) #10

Rzeźnik MPEGów


(system) #11

Ok dziękuję wszystkim za pomoc na bank czegoś się nauczę. Mój problem jest rozwiązany ale jeżeli chcecie to można dopisywać coś ewentualnie dal innych, może komuś się przyda... Dzięki raz jeszcze za pomoc i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony Waszą reakcją na mojego posta. Pozdro all! !!