Problem z wydajnością gier i laptopa

Witam mam takie pytanie: kupiłem laptopa we wrześniu 2013 roku, było powiedziane że jest dobry do gier i rzeczywiście parametry miał zachęcające jak na stan portfela i parametry. Na początku byłem bardzo zadowolony ale obecnie obserwuję spadek jego “formy” często się przycina i uważam że jest mniej wydajny niż na początku. Dziwną rzeczą jest to że ostatnio zainstalowałem nową grę, która wyszła tego roku (2015) i domyślne wymagania zostały ustawione na średnie oraz powłączany był Antyaliasing i wszystkie inne “upiększacze” 3D. Gra natomiast cięła się jakby miała gorszy dzień było około 5 FPS. I stąd moje pytanie jak to jest z tymi domyślnymi wymaganiami i czy wpływ na wydajność mojego laptopa może mieć fakt że nie przeistalowywałem systemu od początku jego pobytu u mnie ? A jeśli mój laptop spełnia te średnie wymagania to czemu do licha tak tnie :frowning: . Proszę o odpowiedź ,

 

 

mój sprzęt : Samsung Np355v5c-s05in , procesor : i5 3210M 2,5 GHz 4 rdzenie, Grafika : INTEL(HD) GRAPHICS 4000 + AMD RADEON HD 7600M Series, RAM 8 GB , dysk : 500 GB, windows 8.1, 64 bitowy

Gry pewnie odpalają na Intelu zamiast na Radeonie i dlatego :stuck_out_tongue:

Przy okazji pobierz HWMonitor idź grać po 10min zminimalizuj i zrób screena z programu i wrzuć tutaj.

Proszę oto screeny po 10 minutach gry w tę nową grę na około 6 - 8 FPSpost-273550-0-94167500-1423313734_thumb.post-273550-0-31609200-1423313735_thumb. . I moje dalsze pytanie czy wszystko jest ok ? Po dziesięciu minutach laptop jest bardzo ciepły po lewej stronie pod klawiaturą. I jak mogę zmienić grafikę na której odpala mi grę na Radeon ?

Temperatury trochę spore ja bym czyścił chłodzenie.

Co do odpalania na Radeonie to w panelu Radeona są profile dla gier i tam wybierasz, że ta gra na odpalać na tym czy czymś innym dokładnie Ci nie powiem bo nie używam Radeona niech się wypowie ktoś kto tego używa.