Problem z wydajnością gier na laptopie spełn. wym.sprz. gier

Witam,

Mam problem z wydajnością gier na moim notebooku. Jego konfiguracja:

Fujitsu Siemens V6515

Intel Pentium Dual Core T3400 2x2,16GHz

3GB DDR2 (1x 1GB, 1x2GB 800MHz)

NVIDIA GeForce 8200M G , 512MB

Dysk WD Scorpio Blue 5400RPM 320GB (3 partycje)

Problem dotyczy dwóch gierek które mam zainstalowane - NFS Carbona i FIFy 11.

  • Z Carbonem problem jest dość duży, bo cały czas w grze mam tylko ok. 15FPS. Gra ma dość słabe wymagania ( Pentium 4 1.7 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64MB (GeForce 4 lub lepsza), 5.3 GB HDD, Windows 2000/XP). Detale ustawione na najniższe, rozdziałka 1024x768, jedynie jasność podkręcona do 100%.

  • Z FIFą problem jest mniejszy niż z Carbonem, bo tutaj generalnie jest płynnie, jedynie przy deszczowej pogodzie, albo po dłuższym graniu gra potrafi od czasu do czasu na maksimum 10 sekund zmniejszyć FPS do ok. 15. Gram na rozdzielczości 1280x800, detale bardzo niskie, ustawienie MSAA wyłączone, włączona jest jedynie synchronizacja pionowa.

Sterowniki do karty graficznej ściągałem ze strony Fujitsu, ich opis:

MCP79-MVL Integrated Graphics

Data: 10.08.2009 

Wielkość: 72,52 MB 

Wersja: 8.15.11.8656 

Producent: NVIDIA 

Status: Wydano dla ESPRIMO Mobile V6515

Moje pytanie - to jest wina słabiutkiego sprzętu że to tak słabo chodzi?

Co byście polecili zrobić, żeby te gry lepiej działały?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Wina raczej sprzętu, masz zintegrowane GPU służące do pracy biurowej. Poza tym, producenci gier nie gwarantują, że gry będą działały bez przeszkód na laptopach.

Odpalałeś w trybie zgodności?

Nic nie zrobisz, aby gry lepiej działały na tym lapku, bo masz w nim bardzo słaby układ graficzny.

Uruchomiłem Carbona w trybie zgodności z XP SP3, z wyłączonym skalowaniem ekranu dla ustawień wysokiej rozdzielczości DPI, z wyłączonymi kompozycjami wizualnymi i pulpitu, i gra teraz chodzi jak błyskawica. FIFie to praktycznie nic nie pomogło, ale też moja konfiguracja jest na styk z konfiguracją FIFY.

PS. Gdzie mam szukać nowszych sterów do karty graficznej?

Na stronie producenta laptopa/układu graficznego.