Problem z wydajnością grafiki

Witam!

Ostatnimi czasy mam problem z wydajnoscia mojej karty graficznej. Jest to niepokojące poznieważ do tej pory nie bylo z nią żadnych problemów.

Osprzęt mojego PC wygląda następująco:

Płyta główna: GIGABYTE P35-DS3P rev. 2.0

Pamięć RAM: GeIL 2x2GB 800mhz DDR II

Grafika: Asus GF 8800 GTX

DYSK: Seagate Barracuda 500GB

OS: Windows 7 Ultimate x64

Dodam jeszcze, ze takie gry jak GTA IV czy Mafia II chodziły na komputerze wzrowo na maksymalnych detalach. Ta druga chodzi na owych ustawieniach nawet teraz.

Pierwsze problemy zauwazylem graja w NBA 2k10. Zawsze gralem na maksymalnych ustawieniach i gra chodzila bardzo plynnie, bez zadnych gubionych FPS’ów. W ostatnim czasie zuwazylem jednak za gra zaczęła wyraźnie klatkować. Na tyle wyraźnie ze zmniejsza to bardzo konfort gry. Ten sam problem mialem po zainstalowaniu NBA 2k11 (trzy dni temu). Ten sam problem wystepuje w FIFIE 11 (PES 2011 chodzi natomiast idealnie).

Posiadam najnowsze sterowniki do swojej karty (zainstalowane wczoraj), najnowszego DirectX’a lecz problem nie znika.

Proszę Was o pomoc bo granie w takich warunkach mi brzydnie.

Pozdrawiam.

Fifa11 tak chodzi, przeglądając forum CDACTION można wyczytać że na mocnych kompach nawet na minimum detalach fifa najnowsza tnie, więc po prostu zepsuli grę. Procka nie podałeś:P

Nba nie grałem to nie wiem, ale fifa taka jest dopóki patch nie wyjdzie tak zostanie.

Ale to tylko te sportowe nie działają, czy w.w gta i mafia przestały “funkcjonować” ??

Akurat o niedociągnięciach graficznych FIFY 11 czytałem. Nie zmienia to jednak faktu, ze kilka pozostalych gier, ktore chodzily idealnie, teraz działają mało płynnie. Dzieje sie tak nie tylko w sportowych grach (dziwie sie, ze w ogole o to pytasz: :D) GTA IV klatkuje, NBA 2k10, NBA 2k11 tez. Ale Mafia II ciagle działa jak nalezy, a więc problem dotyczy nie kazdej produkcji.

Ciągle proszę o pomoc, pozdrawiam!

Dodane 09.10.2010 (So) 19:35

A mój procesor to Intel Core Quad 2.4 Ghz. :stuck_out_tongue:

  1. Nastąpiła jakaś zmiana w systemie (np. nowy, mocno zamulający program w tle) - instalowałeś / aktualizowałeś coś przed momentem, od którego zaczęły pojawiać się problemy?

  2. Zasyfiony system / wirus - proponuję optymalizację:

optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz1-t390938.html

wszystkim-najistotniejsze-optymalizacja-cyba91-cz2-t391043.html

  1. Odkurzanie wnętrza kompa i sprawdzenie temperatur. Może z czasem nagromadził się kurz, karta się grzeje i wydajność spada.

Czy problemy zaczęły się dziać po czy przed zainstalowaniem sterowników?

Problemy pojawily się przed zainstalowanie strowników.

chmielu9 , sprawdziłeś moje teorie?

chmielu9 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978