Problem z wydajnością i dziwne błędy - Proszę o pomoc

Mam problem z wydajnością mojego laptopa. Szybko go przedstawiam: od jakiegoś czasu, jak mówiłem, wszystko co odtwarzam lub uruchamiam działa wolniej. Mogę podać przykłady. Lubię programować w Scratch, ale ostatnio nie mogę testować projektów, gdyż przeszkadzają mi liczne ścinki. Nie mogę też odtwarzać projektów publiczności, np. gry platformowej, gdyż co 1-2 sek następuje 1 sekundowa ścinka z głośnym buczeniem laptopa. Podobnie jest, gdy gram w gry online w internecie. Niby proste, małe gierki nie powinny się zacinać, a jednak. Nie jest to nic przyjemnego, grać w zacinającą się gierkę. Nie mogę również uruchamiać gier na komputerze, bo to już jest przeraźliwie dokuczające. Zastanawiając się nad przyczyną, pomyślałem o błędach w rejestrze. I tu właśnie znalazłem kolejny dziwny błąd. Aby naprawić rejestr, chciałem pobrać CCleaner, bo zawsze jest przydatny przynajmniej do jednorazowych czyszczeń i napraw. Niby pobrałem, uruchomiłem program instalacyjny, wybrałem wszystkie komponenty i ustawiłem lokalizację, kliknąłem instaluj. A tu nagle okno zniknęło i proces instalacji nawet się nie zaczął (sprawdzałem w menedżerze zadań). Podobnie było, gdy kiedyś chciałem zainstalować PhotoStory 3. Lubię ten program, a kiedyś go odinstalowałem właśnie z powodu wydajności. Sądziłem, że to dlatego mój laptop działa tak wolno, ponieważ pobrałem za dużo programów. Teraz chciałem go przywrócić, a były tylko dwie opcje: usuń i napraw. Nie chciałem usuwać, bo co miałem usunąć? Kliknąłem napraw, a wyskoczył mi błąd. Jestem przekonany, że to nie jest wina żadnego złośliwego oprogramowania, bo codziennie skanuję system przez dobry antywirus AVG i nie wykrywa on żadnych zagrożeń. Proszę o pomoc.

AKTUALIZACJA WPISU
Robiłem kilka prób zainstalowania CCleaner, a dzisiaj mi się udało. Naprawiłem rejestr. Pomogło w połowie. Dziękuję @krystian3w za przesłane linki.


Kliknąłem napraw, a wyskoczył mi błąd.

Jak pamiętasz treść to go przytocz lub zrób screen przy kolejnej próbie

1 polubienie

Dzięki, ale właśnie przed chwilą spróbowałem jeszcze raz i udało się zainstalować CCleaner. Próbowałem kilka razy wczoraj, co nie dawało oczekiwanego wyniku, a dzisiaj się udało. Mimo wszystko dziękuję za chęć pomocy.

1 polubienie

W sumie może błędnie się uruchomił WIndows, raz tak miałem że nie można nic było włączyć i pomogło ponowne uruchomienie (jakiś błąd w procesie Explorer.exe, być może konflikt z programem z autostartu).

Trochę się pomyliłem z tą dobrą, optymistyczną opinią. Udało się zainstalować CCleaner, ale nie poprawiła się wydajność. Dziękuję za linki, które przesłałeś. Przeczytam jeszcze rady na przesłanych przez ciebie stronach.

No tak. Przeglądając strony zobaczyłem, że przesłałeś mi je, abym mógł zainstalować CCleaner. Ale problem z wydajnością się nie rozwiązał. Poszukam w internecie, co mogę wyczyścić z dysku, aby laptop stał się szybszy (chodzi mi o dzienniki systemowe Windows itp., ale nie zbyt się znam na takich małych elementach systemu). Jeżeli ty coś wiesz na temat małych śmieci w systemie, to byłbym wdzięczny, gdybyś się tym podzielił.