Problem z wydajnością i dziwne błędy - Proszę o pomoc


(Bartek10100) #1

Mam problem z wydajnością mojego laptopa. Szybko go przedstawiam: od jakiegoś czasu, jak mówiłem, wszystko co odtwarzam lub uruchamiam działa wolniej. Mogę podać przykłady. Lubię programować w Scratch, ale ostatnio nie mogę testować projektów, gdyż przeszkadzają mi liczne ścinki. Nie mogę też odtwarzać projektów publiczności, np. gry platformowej, gdyż co 1-2 sek następuje 1 sekundowa ścinka z głośnym buczeniem laptopa. Podobnie jest, gdy gram w gry online w internecie. Niby proste, małe gierki nie powinny się zacinać, a jednak. Nie jest to nic przyjemnego, grać w zacinającą się gierkę. Nie mogę również uruchamiać gier na komputerze, bo to już jest przeraźliwie dokuczające. Zastanawiając się nad przyczyną, pomyślałem o błędach w rejestrze. I tu właśnie znalazłem kolejny dziwny błąd. Aby naprawić rejestr, chciałem pobrać CCleaner, bo zawsze jest przydatny przynajmniej do jednorazowych czyszczeń i napraw. Niby pobrałem, uruchomiłem program instalacyjny, wybrałem wszystkie komponenty i ustawiłem lokalizację, kliknąłem instaluj. A tu nagle okno zniknęło i proces instalacji nawet się nie zaczął (sprawdzałem w menedżerze zadań). Podobnie było, gdy kiedyś chciałem zainstalować PhotoStory 3. Lubię ten program, a kiedyś go odinstalowałem właśnie z powodu wydajności. Sądziłem, że to dlatego mój laptop działa tak wolno, ponieważ pobrałem za dużo programów. Teraz chciałem go przywrócić, a były tylko dwie opcje: usuń i napraw. Nie chciałem usuwać, bo co miałem usunąć? Kliknąłem napraw, a wyskoczył mi błąd. Jestem przekonany, że to nie jest wina żadnego złośliwego oprogramowania, bo codziennie skanuję system przez dobry antywirus AVG i nie wykrywa on żadnych zagrożeń. Proszę o pomoc.

AKTUALIZACJA WPISU
Robiłem kilka prób zainstalowania CCleaner, a dzisiaj mi się udało. Naprawiłem rejestr. Pomogło w połowie. Dziękuję @krystian3w za przesłane linki.


(krystian3w) #2

Kliknąłem napraw, a wyskoczył mi błąd.

Jak pamiętasz treść to go przytocz lub zrób screen przy kolejnej próbie


(Bartek10100) #3

Dzięki, ale właśnie przed chwilą spróbowałem jeszcze raz i udało się zainstalować CCleaner. Próbowałem kilka razy wczoraj, co nie dawało oczekiwanego wyniku, a dzisiaj się udało. Mimo wszystko dziękuję za chęć pomocy.


(krystian3w) #4

W sumie może błędnie się uruchomił WIndows, raz tak miałem że nie można nic było włączyć i pomogło ponowne uruchomienie (jakiś błąd w procesie Explorer.exe, być może konflikt z programem z autostartu).


(Bartek10100) #5

Trochę się pomyliłem z tą dobrą, optymistyczną opinią. Udało się zainstalować CCleaner, ale nie poprawiła się wydajność. Dziękuję za linki, które przesłałeś. Przeczytam jeszcze rady na przesłanych przez ciebie stronach.


(Bartek10100) #6

No tak. Przeglądając strony zobaczyłem, że przesłałeś mi je, abym mógł zainstalować CCleaner. Ale problem z wydajnością się nie rozwiązał. Poszukam w internecie, co mogę wyczyścić z dysku, aby laptop stał się szybszy (chodzi mi o dzienniki systemowe Windows itp., ale nie zbyt się znam na takich małych elementach systemu). Jeżeli ty coś wiesz na temat małych śmieci w systemie, to byłbym wdzięczny, gdybyś się tym podzielił.