Problem z wydajnością karty graficznej

Witam, otóż zakupiłem sobie niedawno dość umiarkowany sprzet, mianowicie 4rdzeniowy procesor AMD A8-5600K z zintegrowana karta graficzna radeon hd 7560D

Moj system operacyjny windows 7, na wersji probnej 64 bitowy

plyta glowna ASRock FM2A55M-DGS

Na teście 3DMark06 miałem tylko 3942 punkty, praktycznie każda animacja mi się zacinała

Co może być tego powodem? Czy az tak słabą karte posiadam??

Dodam, ze testem PCMark07 jeszcze gorsze wyniki, 2109 punkty

Sterowniki posiadam, pomocy

Archimonde ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

3DMark06 to stary benchmark, sprawdź na jakimś nowszym, uwzględniającym nowszy sprzęt i system Windows 7 (3DMark Vantage).

P.S. Zakładam, że masz wgrane najnowsze sterowniki do grafiki?

Zintegrowana grafika korzysta z pamięci RAM i tak naprawdę dużo zależy właśnie od niej. Najważniejsze to posiadać przynajmniej dwie kostki do trybu Dual Channel. Druga sprawa to częstotliwość pamięci, im wyższa tym wydajniej. Jak jest z tym u Ciebie?

Tak, mam najnowsze sterowniki, ram mam 1 kość 4gb

na tescie 3dmark11 jeszcze gorzej chodza animacje

No to masz przyczynę - brak trybu Dual Channel.

Tu na przykładnie Trinity w wersji mobilnej:

HP Pavilion m6 (A10-4600M, HD7660G) - 90

ASUS R500DR (A10-4600M, HD7660G) - 43

Oba posiadają pamięć o tej samej częstotliwości (1600MHz), tyle, że ten drugi posiada tylko jedną kostkę. To jest jeden ze skrajnych przykładów, w niektórych grach różnice są mniejsze, ale żeby nie było, zdarzają się nawet większe! (TEST)

Częstotliwość pamięci również ma spory wpływ na wydajność (TEST):

Batman.png

Także do APU koniecznie Dual Channel, do tego najlepiej 1866 MHz (akceptowalne cenowo), minimum 1600 MHz (kosztują tylko kilka zł więcej od 1333 MHz, więc wybór jest oczywisty).

Wyślesz jakis dobry link do aukcji na allegro?

Znaczy jako, że jedną kostkę już masz (nawet żeby to była zwykła 1333MHz), to priorytetem jest kupno drugiej do trybu Dual Channel - najwięcej daje (chodzi mi tu o wpływ na wydajność zintegrowanego układu graficznego, a nie procesora). Możesz dokupić identyczną jak masz obecnie, ewentualnie wyżej taktowaną jeśli jest mała różnica w cenie (tymczasowo zwolni do poziomu tej pierwszej, ale może w przyszłości i ją wymienisz).

Wynik PCMark07 masz akurat w normie (nie skupia się na wydajności iGP, więc i tryb DC nie ma tu wielkiego wpływu - chociaż kilka dodatkowych pkt pewnie dojdzie). Tu są natomiast wyniki m.in. A8-5600K w 3DMarku06:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 18643.html

Oczywiście Dual Channel, do tego w teście uwzględnione pamięci 1333/1866MHz. Nawet przy zwykłych kostkach 1333MHz różnica to prawie 2x względem Twojego wyniki. Przepaść, prawda?