Problem z wydajnością laptopa

Witam , jakiś czas temu kupiłem sobie laptopa Sony Vaio  SVF152A29M i z początku było super ale po jakimś czasie zauważyłem jedną dziwną rzecz.Laptop służy mi głównie do filmów i internetu a gram jedynie czasami w Leage of Legends i ostatnio strasznie irytuje mnie mniejsza ilość klatek w grze .Na początku miałem Windows 7 Ultimate 64 bity i było super ,gierka sama se ustawiła wszystko na full detale i średnio miałem 50/60FPS a teraz nawet jak se zrobię minimalne detale to i tak podczas większej “bitwy” spadają mi FPS’y aż do 20 …sterowniki najnowsze itd. nic nie zmieniałem w tym laptopie a wydajność mocno spadła.Czy to możliwe że procesor graficzny (Nvidia GeForce GT 740m 1 GB)mógł paść już po 3 miesiącach użytkowania? w zasadzie jedynie go męczył ten cały LoL bo resztą zajmuje się zintegrowana karta.

 

Zauważyłem jeszcze że teraz wiatrak podczas grania wydaje się być bardziej cichy i mniej ciepła wydostaje się od niego + temperatura GPU czasem jest widoczna a czasem pokazuje 0 stopni.

Przeczyść system i rejestr programem CCleaner. Wejdź w Narzędzia -> Autostart, a następnie usuń niepotrzebne wpisy autostartu. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, wykonaj screena listy autostartu i wrzuć na forum. 

Jakiego antywirusa używasz? Może to on odpowiada za spowolnienie.

Jakim programem sprawdzasz temperatury?

Czyściłem już kompa , defragmentowałem go itp…autostart mają tylko 2 widgety na pulpicie .Nie używam żadnego antyvira i sprawdzam temperatury SpeedFanem i dodatkowo mam też widget Nividia który pokazuje temperature karty graficznej i jak jeden nic nie pokazuje to 2 w tym samym czasie też nic nie pokazuje.

Sprawdzałeś podczas problemów w grze, czy coś innego, w tyle, nie zajmuje procesora?

Przeskanuj system (pełne skanowanie) programem Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt!

Używaj sterownika do karty grafiki od producenta laptopa.