Problem z wydajnością, oraz grafiką w Baldur's Gate

Witam. Chciałbym poprosić was o pomoc w jednej kwestii. Otóż kupiłem wczoraj zestaw “Legendy RPG” z Platynowej kolekcji. Zainstalowałem Baldur’s Gate I i II, tylko problem w tym, że, o zgrozo, gra nie chodzi płynnie, oraz jest lekki problem graficzny z nieodkrytym obszarem, tzn. na brzegach tych cieni pojawiają się kwadraciki.

Specyfikacja sprzętowa:

Intel Pentium Dual Core T4200 2.0 Ghz

3 GB RAM

Nvidia GeForce 9600M GS 1 GB

Windows 7 Home Edition

Bardzo proszę o odpowiedź. Nie spodziewałem się takiego szoku, zważywszy, że kiedyś grałem na dużo starszym sprzęcie i wszystko było idealnie o_O

Windows 7 Home Edition - tu może leżeć problem.

Gdzieś czytałem, że może być na to rada, ale nie została ona przedstawiona do końca. A poza tym widziałem jakiś czas temu gameplay na youtube, gdzie facet grał w Baldura na Windows 7 i wszystko wyglądało pięknie. Po uporaniu się z tym problemem chciałbym sobie jeszcze ogarnąć tego widescreen moda, żeby na swojej rozdzielczości spokojnie grać :slight_smile:

Ma ktoś jeszcze może jakieś propozycje, jak można tego Baldura ogarnąć?

a włączyłeś gre w trybie zgodności Xp ?

Jak ja dawno nie miałem tego odpalonego. W opcjach trza coś włączyć, ale nie pamiętam już co ;]

Mógłbyś może przybliżyć, jak to zrobić? Wcześniej usiłowałem uruchomić grę, jako administrator, lecz nie za wiele to dało.

Jeżeli chodzi ci o tryb zgodności xp to prawoklik na ikonke właściwości-zgodność-uruchom w trybie zgodności Xp

Reoyeah , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Uruchomiłem Baldur’s Gate’a w trybie zgodności z XP i rzeczywiście wydaje się chodzić lepiej, jeśli chodzi o wydajność :slight_smile: Jednak nadal rzucają się w oczy te prostokąciki na nieodkrytych terenach.

http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1190.0 poczytaj i zobacz screeny na dole

Dziękuję za linka. Z tego co przeczytałem, to żeby pobawić się tymi efektami, to muszę zainstalować mod “Baldur’s Gate Trilogy” łączący obie części? Śmieszna sprawa, że pierwsza część Baldura nie ma praktycznie żadnych możliwości konfiguracji. A tutaj zamieszczam screena, który pokazuje wspomniane zacięcia i prostokąty:

http://desmond.imageshack.us/Himg716/sc … res=medium

Jak zauważyłem, te błędy wyglądają nieco inaczej od tych, co zostały pokazane na screenie na dole tego tematu:

http://www.windows7.pl/forum/index.php?topic=1190.0

Mimo włączenia trybu zgodności z XP, to nadal podczas walk wydajność drastycznie spada, zwłaszcza, kiedy są używane zaklęcia.

Gram w Baldury na Windows 7. To nie on jest tu problemem. Raczej sterowniki do kart graficznych. Tak, że oszczędź sobie tryby zgodności z XP, bo to nie ten trop. Diablo II i owszem, trybem zgodności nie pogardzi, Baldur’s Gate z moich doświadczeń nie potrzebuje (mam BG I platynową kolekcję 6 CD i kolekcję Baldur’s Gate I+II DVD)

Po pierwsze- pogrzeb w opcjach graficznych samej gry (programowe lustrzane kopiowanie lub 16-bitowe kolorki i takie tam).

Jak to nie pomoże- szukaj innych sterowników. Czasem bardzo starych. Ewentualnie pogrzeb w zaawansowanych opcjach sterownika grafiki. Metoda prób i błędów- jednego przepisu nie ma.

Mod-y nie są potrzebne do poprawnej pracy gry na win7, wręcz mogą grę bardziej zdestabilizować.

Pozdrawiam gracza najlepszych RPG jakie widziały PC.

Zainstalowałem Nvidia fix, który ponoć miał poprawiać problemy związane ze spotkaniem modeli GeForce od 8000 wyżej z silnikiem Infinity. Ponoć wszystkim to pomagało, jednak u mnie nic nie dało. Zauważyłem, że podczas instalowania różnych poprawek do BG, czy modów, to często nie mogły się zainstalować, w niektórych partiach instalacji wyświetlał się jakiś error, dlatego te łatki nie działały poprawnie. Taki los może też spotkał Nvidia Fixa. Kurcze, nie mam już pojęcia co z tym zrobić, a nie chciałbym, by było to 69 zł wyrzucone w błoto :frowning:

Wersja sterowników do mojej karty graficznej (Nvidia GeForce 9600M GS) - 260.99

Ta wersja jest bodajże z Października 2010.

Dodane 05.09.2011 (Pn) 15:04

Przepraszam za spam, ale chciałem wznowić temat, ponieważ przeglądałem wiele stron i nadal nikt nie potrafił dzielić mi pomocy w moim problemie. Ponawiam pytanie: Czy potrafi ktoś znaleźć radę na wymienione wyżej problemy?