Problem z wydajnością w grach

Mam pewien problem.

Otóż gdy gram w jakąś grę to czasami zdarza się, że obraz tnie się tak bardzo, że nie da się grać. Oprócz tego praktycznie non-stop miga ikonka od dysku. Żadnych toolbarów i innych zamulaczy nie mam zainstalowanych. Niepotrzebne procesy też powyłączałem. Skończył mi się już pomysły co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Mój sprzęt:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition

8 GB RAM DDR3

Gigabyte Radeon 6850 ! GB

Zasilacz Tacens Radix IV 700W

Dysk WD Caviar Blue SATA 3 500 GB

Nagrywarka DVD GH24LS70

Proszę o pomoc.

W jaką grę i na jakich ustawieniach? Sterowniki poinstalowane?

Wszystkie sterowniki zainstalowane w najbardziej aktualnych wersjach. Co do gry to nie ma znaczenia bo tak jest i w NFS Hot Pursuit i np. w Call of Duty World at War albo Wiedźmmin 2. Wszystko działa elegancko i nagle zaczyna się ciąć przez jakiś czas po czym wraca do “normalności”. Zapomniałem dodać że mam system Windows 7 64-bitowy. Antywirus to Kaspersky Internet Security 2012.

Próbowałeś grać bez antywirusa?

Wyłącz Kaspra i wtedy sprawdź.

Sprawdź czy Twój AV nie ma tzw Gaming Mode (włączenie tego trybu powoduje że AV nie robi skanów i aktualizacji w trakcie grania), wyłącz indeksowanie na dyskach, wyłącz automatyczne instalowanie i pobieranie aktualizacji. Oprócz tego polecam przeciągnięcie dysku programem typu CCleaner czy coś w ten deseń i zrobienie gruntownej defragmentacji rejestru i dysku twardego (szczególnie systemowego i tego gdzie są gry).

Wszystko zrobiłem już prędzej ale to nic nie daje. Co do Gaming mode w Kaspersky Internet Security to raczej pic na wodę, fotomontaż. Poza tym sprawdziłem czy w czasie jak grałem nie robił jakiejś aktualizacji albo skanowania i nic takiego nie miało miejsca. :?