Problem z wydajnością w grach

Witam mam problem, ponieważ gry mi klatkują. Nie ma żadnej różnicy w wydajności między minimalnymi a najwyższymi detalami. Co powinienem zamienić lub dokupić. Karta jest nowa więc nie chce jej wymieniać. Mam jeszcze jedno pytanie czy może być to wina płyty głównej która ma wejście PCI Express x16 1.0 ,a karta obsługuje 2.0.

Moja specyfikacja:

CPU: Intel Pentium D 945 (3,4GHz, Cache 4MB, FSB 800MHz)

RAM: 2GB DDR2 800mhz

Płyta główna: Dell OptiPlex GX620 (4xDDR2 667mhz, 1x PCI Express x16 1.0, Socket 775, 2x PCI, 4xSATA, Hyper-Threading Technology)

GPU: Palit Nvidia GT440 (1GB, DDR5, 128-bit)

HDD: WD 500 GB (32MB bufor, SATA)

Nie chcę się wymądrzać, ale trochę zastanawia mnie taktowanie pamięci: tylko 667MHz? Trochę mało jak na dzisiejsze czasy. Jakie gry Ci klatkują? Podaj tytuły.

GTA IV bez różnicy na minimalnych czy maksymalnych detalach (na xp na maks detalach, na 7 ciągle klatkuje), FIFA 12 tak samo, PES 2012 lepiej działa na 7 a gorzej na xp

lukas1996z , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

@SirPL a czego spodziewałeś się pod DDR2?

Kpisz sobie? Ta karta to biurowiec, poza tym procesor kiepski, pamięci też by się przydało więcej.

przecież grałem to wiem

Ta i dziwnym trafem mi przycina na max detalach a tobie nie. Chyba jak grasz w 800x600

na 1366x768 jakość renderingu wysoka, jakość tekstur wysoka, reszta na kolejno 25,35,28 i 2

o jakim systemie mówisz, jaki teraz masz???

Bo jak 7 to co się dziwisz? 7ka ze startu bierze 1GB to i na gre pozostaje Ci 1GB

dokup pamięci do 4GB

Instalowanie 7ki z pamięcią w kompie 2GB aby grać w gry to trochę niepoważne

teraz mam 7, ale czy dokupienie 2 gb dało by dużą różnice czy może lepiej wymienić płyte na ddr3 i jakiegoś celerona pod 1155 i jedną kość 4gb 1333mhz?

No to by było lepsze rozwiązanie niż pakowanie w socket 775. Za jakiś czas dokupić jakiegoś i5 i było by fajnie, tylko grafikę też z czasem zmienić.

Pamiętaj, że do tego potrzebujesz w miare mocny zasilacz.

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12426.html

mam zainstalowane

Jaki masz wogóle zasilacz jakiś dobry 400 wat powinien wystarczyć no fortona tanie są.

karta graficzna jest sredniawa moze to być jej wina bo ma 128 bit ale bardziej stawiałbym na zasilacz.

Nic wspólnego zasilanie z tą przyczyną nie ma, stawiałbym na sterowniki/grafikę.

Właśnie też nie wydaje mi się żeby był to problem zasilacza, a sterowniki do karty są najnowsze 301.42.

Najnowsze nie zawsze najlepsze, poza tym jak pisałem wcześniej, procesor taki sobie.

Nie opłaca mi się już dokupywać kolejnych części do tego złoma najlepiej go sprzedać i dołożyć do nowego tylko problem z kupcem.