Problem z wydajnością w trakcie pracy laptopa

Czy w tym czasie nastąpił spadek wydajności?
Odpal program occt uruchom testy i zobacz czy procesor zrzuca zegary.

Poniżej jest link do postów dotyczących owej usługi i związanych z nią problemów oraz sposobu rozwiązania
https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/cf6ceadd-4bb4-4668-b8fb-8ccf7d067e31/diagnostic-policy-service-high-cpu?forum=win10itprogeneral

Dzięki za link! Zaraz zobaczę jakie tam są rady.

Jeżeli chodzi o test w occt, to w jego trakcie pojawiały się takie informacje, screeny poniżej:

![t5|690x388]

Upewnij się, czy jakaś instalacja aktualizacji nie działa w tle… (na zrzucie widzę prośbę o ponowne uruchomienie komputera)

To była aktualizacja, która mi wpadła przed testem. Po instalacji jej problem nie ustał.

Szanowni,

I jak? Macie jeszcze jakieś pomysły? Może to kwestia zasilania?

Podbijam.

Panowie, jeżeli nie macie pomysłów, to napiszcie proszę. Nie warto tracić czas i budzić nadzieję kogoś, kto ma podobne obawy i wejdzie tu z nadzieją na znalezienie rozwiązania.

Pomysły zawsze są, problem z tym, ze nie do zweryfikowania. Zobacz np. ten screen. Niby wszystko OK, ale procek dobija do 96%, a buja się na 80kilka max na każdym wątku. Teoretycznie może mu powoli brakować mocy, na ile to prawda? NIe wiadomo. Z ciekawosci co za gra?

… no i drugi kandudat to ten dysk, cos prędkosci, choćby syntetyczne poprawiły sie po zabiegach?

Nigdzie nie ma poprawy. Nadal muli tak, jak było wcześniej. Gra to Smite przy włączonym Steam.

Zakładając, że problem może tkwić w procesorze możemy tutaj mówić o paście? Nie było z nią nic robione od zakupu, a to już kilka ładnych lat.

Dodatkowo cały czas chodzi mi po głowie problem z zasilaniem. Układ najbardziej pozytywny - zasilacz ma problemy. Puści mniejsze zasilanie, komputer to czyta jako spadek mocy i wchodzi w tryb mniejszej wydajności. Z drugiej strony wszędzie gdzie mogłem ustawiłem maksymalną wydajność. A może to chipset odpowiedzialny za zasilanie?

Możesz ewentualnie pożyczyć zasilacz i sprawdzić, ale nie wróżę sukcesu, prędzej bym problem w płycie widział.

Na 99,9% pasta nie ma nic wspólnego z tym, temperatury są ok, to po ludzku już kilkuletni i niskonapięciowy procesor. W desktopie można by na próbę podkręcić i zobaczyć, czy wymienić, Ty masz jednak wlutowany.

Podałem ci link. Sprawdziłeś?
Zajrzyj pod ten adres i sprawdz jaka jest wielkość folderu SRU
C:\Windows\System32\sru

Zastosowałem się do rady z tego linku i wygenerowałem plik, który ma powstrzymać generowanie zawartości w folderze sru, który też wyczyściłem 2-3 dni temu. Obecnie waży on 10,8mb.

A ile ważył przedtem ponieważ problem w tamtych opisanych przypadkach polegał na tym ze ta usługa non stop tworzyła nowe pliki dziennika po powodowało potworne mulenie.

Wcześniej ledwo przekroczył 700mb. Te rozwiązanie nie poprawiło sytuacji.

Biorę się za przywracanie laptopa do stanu początkowego i zainstaluję wszystkie sterowniki na świeżo.

Dam znać jak sytuacja.

To sporo. U mnie jest max non stop 45 MB . Rzecz dotyczy pliku SRUDB.dat. On się co dzień aktualizuje lecz w mniej, więcej tej wielkości
Są jeszcze możliwe inne przyczyny.
Jedna z nich to malware. Inna to wyciek pamięci jakiejś aplikacji. Jeszcze inna to sterowniki pobrane przez jakiś boster a nie ze stron firmowych. Jeszcze inna to to ze mając laptopa czyli coś co wprawdzie ma system Windows ale producent może go “zmodyfikować” Jak w smartfonie. Jest Android a na niego nakładka.

P.S. Napisałeś ze nie masz płyty z Windowsem. A co przeszkadza pobrać i zainstalować przy pomocy MCT. Jeśli nie jesteś pewien weryfikacji to wyklikaj w google jak wyciągnąć kod z laptopa. Jak logujesz sie za pomocą konta MS to weryfikacja powinna być automatyczna.
Windows ci zainstaluje sterowniki a potem wystarczy (masz intela) że zainstalujesz firmowy Intel Driver Suport Assistant i on ci uaktualni co powinno

Szanowni,

Podczas przywracania systemu do ustawień fabrycznych wyskoczył, nie do przeskoczenia, bluescreen z kodem błędu dotyczącym plików NTFS. Dzisiaj oddałem sprzęt do specjalistów. Gdy dostanę analizę podzielę się tutaj Wami z nią. Wstępnie opcje są dwie:

  • dysk
  • zasilanie na płycie głównej

O dysku pisaliśmy od dawna, że coś z nim nie halo. :wink: A zasilania płyty główne, jak będzie kosztowało 200-300 zł, to bym już nie robił, a odłożył na nowego. I tak w tym masz b.słaby procesor, taki 12 letni Quad po wydajności, więc za rok najdalej się wkurzysz i sam zutylizujesz. :wink: