Problem z wydajnością w Wiedzminie 2

Witam,

Problem polega na malej ilosci klatek i przycinaniu w grze.

Procek e5200 2.5 podkrecony na 3.0 - dziala stabilnie.

grafa hd 6870 xfx nowa - sterowniki od razu zainstalowane ze stronki, niby najnowsze, choc w opcjach bardzo malo mozna samemu zmieniac…

4 gb ram

Gra chodzi slabo, tzn grafa wyglada ladnie ale strasznie przycina szczegolnie na duzych obszarach…

Jakies pomysly? ponoc byly problemy z wydajnoscia nawet na leprzym sprzecie… plx help :wink:

No to chyba proc i ram wąskim gardłem jest, choć niby u mnie 6 giga ramu gtx 460 (800/1600/2000) phenom II x4 640 (3,2GHz) i tez czasem gdzieś zatnie więc to chyba taka gra… :slight_smile:

Może spróbuj mniejsze detale oświetlenie dynamiczne wyłaczyć… BTW która wersja gry ?

Gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji? Znaczy edycji rozszerzonej ? Jakieś 10.5 GB do pobrania jak by co. Ja jak miałem wersję 1.0 Wiesława zaraz po premierze to też tak ciężkawo chodził po kilku aktualizacjach było lepiej. Obecnie gram właśnie w edycję rozszerzoną i wszystko jest ok. Mam c2d e8400 3GB ram i GF Gtx 560 1GB więc u ciebie Wiesław powinien śmigać.

Sprawdź jeszcze czy nic nie działa ci w tle i nie obciąża PC. Nie wiem zaplanowane skanowanie w antywirusie, automatyczna aktualizacja Windows etc.

y0shi ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam, gra została zaktualizowana co poprawiło osiągi… na ultra z wyłączanym uberprobkowaniem i antyalasingiem np. w obozie foltesta mam od 25-do 40 klatek, w normalnych lokacjach typu las mam około 40-50 klatek. Pytanie czy jak na tą kartę to nie za mało? Np. jak ustawie na low ustawienia to klatki znacząco spadaja… czyli im wyzesze ustawienia tym wiecej klatek? ■■■ :stuck_out_tongue:

Ciesz się że ci działa Wieśniak 2 bo e5200 nawet po oc do 3.8GHz jest bardzo słaby i blokuje ci kartę.

oraz

Z tym gościem możesz dyskutować, ja faktycznie cieszę się, że w2 chodzi. I czekam na d3;)

Radzę ci nie wzorować się na tym łosiu gdyż E5200 to niskobudżetowy procesor tworzony z odpadków serii E8x00 i E7x00 gdzieś nawet były testy i wyszło że selekt podkręcony do 3.9GHz E5200 ma wydajność E8400 3GHz. Dlatego E5200 z taktowaniem 3GHz będzie ograniczać karty z serii HD7900, HD6900, HD5800 HD7800, HD7700, HD6800 oraz odpowiedniki nVidii ale prawdą jest to ze sterownik Radeona mniej obciąża CPU a sterownik nVidii w większym stopniu obciąża CPU.

hmm no to ładnie:) to mam dobrą grafę… i slaby procek i co teraz?;p dokupić quada? Ponoć da radę na tą płytę zamontować quada… a na nową płytę i procka raczej sie nie nastawiałem… szczególnie, że monitor mialem wymieniac.

Jakie masz chłodzenie ? spróbuj wyżej podkręcić e5200, po podbiciu vcore powinieneś podkręcić bez problemów do 3,4GHz-3,7GHz. Swoją drogą zauważyłem że im nowszy i wyżej podkręcony procek tym karty dostają większego kopa.

Chłodzenie mam boxowe, obudowa master cooler. od 3.1 w gorę zaczął być nie stabilny… Płyta P35 NEO-2 FR.