Problem z wydajnością we wszystkich grach

Witam, mam problem z wydajnością w grach, jest to strasznie uciążliwe grać na najniższych ustawieniach w fife 11 czy assassin’s creed’a z ~13-15fps!

Podkreślam, że kiedyś fifa 11 chodziła mi na tym samym sprzęcie z gorszą grafiką (wtedy Radeon X1950 PRO) na full z 60fps…

Spadki wydajności zauważyłem już dość dawno, nie wiem o co chodzi. Temperatury są w porządku.

Mój komp:

Amd X2 64 4000+ 2.1@2.3

Geforce 9800gt 512mb OC

2x1GB DDR2 800mhz

system Windows XP sp2, sp3

Dodam, że wszelkie programy typu gamebooster itp nie działają, tzn nie ma żadnego wzrostu wydajności. Przy oglądaniu filmów z yt pojawiały sie lagi (ale to jak jechałem na zintegrowanej grafice, na 9800gt nie spotkałem sie z tym)

Nawet w takiej grze jak Live for speed na ustawieniach na max mialem kiedys ~95fps a teraz niespełna 50

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl To powinno pomóc

Dodane 13.05.2012 (N) 9:56

Czy w ogóle usunąłeś sterowniki i reszte oprogramowania po starej karcie graf? Jeśli nie zrób to przed instalacją nowych.

Kushin , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Problemem był system, przeinstalowałęm na Windows 7 i teraz taki Assassin’s Creed: Revelations chodzi na full z 40fps ;D Tyle, że zrodził sie kolejny problem, mianowicie podczas rozgrywki komputer potrafi sie sam wyłączyć (tak jakby po prostu brakło zasilania) Czy może to być związne z za słabym zasilaczem? Dla informacji mam Tracera Highlandera 400w (wiem, że shit, nie musicie wypominać) Czy można coś na to zaradzić? Pomijając narazie wymiane zasilacza… usunąłem OC, wyjąłem karte TV, odłączyłem czytnik kart i jedną nagrywarke jednak nadal sie wyłącza. Czy moje podejrzenia są słudzne? Idę w dobrym kierunku?

Oczywiście najlepszym przekonaniem było by sprawdzić na innym zasilaczu ale jak narazie nie masz możliwości. A czy mogłbyś pomierzyć miernikiem czy są napięcia w normie szczególnie w stresie. Chociaż dokonując pomiar napięć można mięc pecha i w tym czasie będzie trzymało i innym razem może nastąpić spadek napięć ponad normę. Sprawdzałeś temperatury w stresie na Windows 7 może coś się zmieniło pod tym względem. Stery nvidi w systemie Windows 7 ponoć dają większy narzut na obciążenie procka szczególnie dwurdzeniowych i nie wiem czy poprawili sytuację w nowszych sterach i może powodować wyższe temperatury podczas grania w porównaniu na systemie XP.