Problem z wydajnością

witam, mam laptopa Asus ROG strix gl553v. mam go już od 3 lat i zauważyłem straszne spadki w płynności i lczbie fps. mam i7 7700, geforce gtx 1050 ti, 16 gb ramu i 240 ssd. na początku miałem po 120 stałych fps’ów w bardziej wymagających grach na wysokich ustawieniach obrazu. dziś mój komputer ma problemy z utrzymaniem 50 fps na najniższych ustawieniach graficznych w mniej wymagających tytułach. wiem, że może nie są to najbardziej mocarne podzespoły ale nie sądze żeby były aż tak złe. dodam że na czas grania wyłączam wszystkie nie potrzebne programy z tła i żadnego śinstwa z neta nie pobieram. do gier używam aplikacji razer cortex, ale za bardzo nie pomaga. czy ktoś ma jakiś pomysł na przywrócenie komputera do czasów świetności? dodam że procesor nagrzewa sie do ok 79 stopni celcjusza podczas grania. byłbym cholernie wdzięczny za pomoc bo to już się robi niedozniesienia

Norma.
Testuj po 3 latach na tych samych grach, nawet stacjonarna 1050ti ma z grami problem. Wymagania z czasem rosną.

Podaj jeszcze jakie gry i jakie " najniższe" ustawienia dajesz, w środku pewnie czyściłeś/podkładałeś coś by przegrzanie wyeliminować.

Chodzi o to, że te gry się przez te 3 lata nie zmieniły.
Csgo, overwatch, valorant (chociaż ta ostatnia jest nowa). Nigdy nie czyściłem komputera.

no to mu za ciepło, więc zwalnia :slight_smile:

Zmieniły, CSO został “popsuty” patchami.

Zawsze musi być ten pierwszy raz, odpalamy poradnik na YT i jedziemy. :wink:
(jeżeli nie umiesz/ masz dwie elwe ręce do elektroniki, to poproś kogoś o pomoc)

Ja bym jednak proponował oddać laptopa do serwisu komputerowego. Będzie to kosztowało 50-100 zł, zostanie wykonane bez nerwów i łamania plastikowych zatrzasków :wink: a cena będzie niewiele wyższa niż koszt zamówienia pasty i termopadów.

1 polubienie