Problem z wydajnścią laptopa na Vista64

(Storm2106) #1

Witam posiadam laptopa od ok 2miesiecy Asus M51TA proc AMDturion x2 ultra 64 2x2.1Ghz zm80, 4Gb Ram, Ati Radeon 3650 512mb, dysk Hitashi 250gb, Vista sp1 x64.

Problem tkwi w tym ze po zformatowaniu i podzieleniu na partycje 20gb system, po okolo tygodniu pracy laptop bardzo zwalnia zaczynaja wyskakiwac bledy podczas pobierania z torrentow, podczas odtwarzania filmow (FILM SIE ZACINA) bardzo dlugo usuwa, bez przyczyny zawiesza sie i po dobrej chwili wraca, formatowalem go juz 3 razy i nic nie pomoglo. Prosze o pomoc w tej sprawie moze ktos mial odobny problem lub wie jak sobie poradzic z tym problemem...z gory dziekuje.

(Marcindodo) #2

nie znam sie do konca na viscie bo sam nie mam. Kumple ze stancji natomiast mają przy viscie duzo wieksze partycje systemowe... od 60-100GB i im wszystko smiga ...

(Gutek) #3

Na forum używamy polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Używając przycisku zmien.gif

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #4

20 gb na system? na xp to za mało...

Viście daj minimum 40 Gb

(Dudus834) #5

Dokładnie chyba czeka cie reinstall systemu i ponowny podzial na partycje na viste musisz przeznaczyc duzo miejsca aby mogla pracowac poprawnie, system z czasem zajmuje coraz wiecej miejsca na dysku( przywracanie systemu,plik wymiany itd) i dlatego potrzebuje duzo miejsca

(Mihau X64) #6

Ja mam przydzielone dla systemu 60GB i wszystko działa jak należy :wink:

(Bladel) #7

tu nie chodzi o rozmiar partycji...sam mam partycje 20 gb z czego system zajmuje 7-8 giga...

problem pewnie jest od strony softwarowej ale zamało danych co do źródła problemu

(olo320i) #8

u mnie na dzień dzisiejszy moja vista 64bit zajmuje ze wszystkimi programami , aktualizacjami i spolszczeniem równe 30 giga :smiley:

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #9

30 GB -- Windows XP

50 GB -- Vista

20 GB -- Desperacja dla XP